طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۶ مرداد, ۱۳۹۸ | کد خبر : 42744 | نویسنده : velayat |
 •   

  حسرتها و آرزوها _فرصت ها و تهدیدها نفتانیوز :روزگاری گچساران و باشت در حسرت حداقل ها بودند و آرزوهای بر دل مانده زیادی داشتند که تحلیل آن روزگاران و آن شرایط ؛ وجه قیاسی تقریبا مشترک جالب با باشگاه پرسپولیس قبل از آمدن و حضور برانکو و بعداز وی را دارد . روزی و روزگاری […]

  حسرتها و آرزوها _فرصت ها و تهدیدها

  نفتانیوز :روزگاری گچساران و باشت در حسرت حداقل ها بودند و آرزوهای بر دل مانده زیادی داشتند که تحلیل آن روزگاران و آن شرایط ؛ وجه قیاسی تقریبا مشترک جالب با باشگاه پرسپولیس قبل از آمدن و حضور برانکو و بعداز وی را دارد .

  روزی و روزگاری وقتی مدیرکلی و معاونینش بر حسب اتفاق و گذر اجباری باید از مسیر گچساران و باشت می گذشتند به ناچار به اندازه صرف یک وعده غذا و یا استراحت نمودن حتی الامکان یک روز پا به دیار بام نفتی میگذاشتند .اولا که مدیران شهرستانی میبایست ساعتها در کنار آن مرغ و تخم مرغ معروف در امامزاده جعفر بایستند تا خیر مقدمی عرض نمایند البته اگر آن مدیر و همراهنشان ترمزی بزدند و دوما اینکه اغلب سفرهایشان در جهت خدمت رسانی یا تزریق اعتبار و کلنگ زنی و یا افتتاحی نبود و بیشتر جنبه تشریفاتی داشت . دقیقا مثل باشگاه پرسپولیس که معمولا مسئولین اینقدر بی توجهی کردند که بدلیل ضعف مدیریتها و کسری بودجه و بالا آمدن بدهی ها از سوی فیفا دچار محرومیت شدید شد. اما محرومیت گچساران در واقع به دلیل بی توجهی مسئولین وقت ایجاد گردید و آنقدر عمق محرومیت بالا بود که کانون توجه همگان گردد .
  دکتر تاجگردون زمانی خود را جهت کاندیداتوری مطرح نمود که سقف توقع آرزوها بجای دستیابی به آسمانها و بیکرانها در حد تعویض لامپ صد یک اتاق پایین آمده بود دقیقا همچون پرسپولیسی که در حسرت جذب یک بازیکن معمولی بودند قبل از آمدن برانکو ایوانکوویچ.
  قبل از تاجگردون آنقدر ضعف مدیریتها پرنقص جلوه نمود که سقف آرزوها به سمت سوی جنگ درون استانی رفت و خواسته غالب مردم جدایی از یاسوج و رفتن زیر بیرق استان خوزستان بود ؛دقیقا ضعف مدیریتی را در پوشش تقابل یاسوج و گچساران به مردم عرضه میکردند . کاری که در پرسپولیس بین بزرگان و مدیران تیم اتفاق افتاد و ضعف کادر فنی ها و مدیران وقت باعث آن وضع اسف بار پرسپولیس گردید .
  دیدن مدیرکل برای مردم شریف گچساران و باشت چه در مرکز استان و چه در زمان رجوع آن مدیران به شهرستهانها تبدیل به آمال و آرزو گشته بود و اگر دیداری هم انجام می گردید تا مدتها فرد یا افراد دیدار کننده سخن در خصوص آن دیدار مینمودند؛ انگار که دستشان به خدا رسیده و این وضع در خصوص پرسپولیس و هوادارانشان صدق میکرد در دیدار با بازیکنان معمولی و عکس یادگاری گرفتن .

  قهرمان شدن یک روی سکه و مدیریت کردن و حفظ قهرمانی روی مهمتر آن سکه میباشد .
  ورود تاجگردون به مجلس در اوج تنش گچساران و باشت با یاسوج و ترویج این تنش از سوی برخی عوامل منطقه ای بعنوان مهمترین خواسته مردم و کوک ساز جدایی منجر به اصلی ترین بحران برای شروع بکار نماینده گشته بود ؛ مدیریت همچنین بحرانی از یک سو و همسو نبودن اکثریت نمایندگان مجلس از سوی دیگر و عقب ماندگیهای برجای مانده از گذشتگان باری بسیار سنگین بود که کار را برای هر فردی حتی توانمند سخت می نمود. دقیقا مثل شروع بکار برانکو در پرسپولیس که مصادف با بسته بودن پنجره های نقل و انتقال و حواشی بسیار بالا بین مدیریت تیم و تنش سنگین و جو ملتهب سکوها .

  کسب کرسی نائب رئیسی کمیسیون برنامه وبودجه مجلس در دوره ای که نه مجلس همسوست و نه دولت برای شروع بکار نماینده شهرستانی که به کما رفته آغاز امیدوار کننده ایست. دقیقا کاری که برانکو برای پرسپولیس نمود و پرسپولیسی را که چند سال در حسرت حداقل ها یعنی کسب سهمیه بود را امیدوار نمود . شروع بکار برانکو و تحویل گرفتن تیمی در رده سیزدهم همان حال روز گچساران و باشت را داشت .
  حفظ کرسی نائب رئیسی کمیسیون برنامه وبودجه و تزریق بودجه کلان به استان و شهرستان و سوق دادن ذهن مردم به سمت سوی همگرایی با مرکز استان بجای ایجاد تقابل و تضاد و شروع به کارهای زیرساختی و زیربنایی و جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها با بردن نیازهای حداقلی به روستاها و آباد نمودن و بهسازی آنها بارقه امیدی بود که تاجگردون در دلها زنده نمود .
  دقیقا کاری که برانکو در پرسپولیس نمود و رتبه سیزدهم جدول را با مدیریت منحصر به فرد و آرام کردن جو سکوها با کسب نتایج مطلوب و کارهای زیرساختی و اصلاح خطوط دفاعی و میانی و حمله تیم و نزدیک شدن به صدر جدول انجام داد.
  تغییر دولت و کسب کرسی رئیس کمیسیون برنامه وبودجه و تلفیق مجلس راه را برای توسعه و تعالی بازتر نمود ودیگر خواستگاه مردم جدایی از یاسوج نبود و سطح توقع روستائیان دیگر آب و برق و گاز نبود بلکه اینترنت پرسرعت و ایجاد سرانه های ورزشی و استخر و جاده های امن و این قبیل گردید . دقیقا کاری که برای برانکو با دست خالی برای پرسپولیس نمود و تکرار قهرمانی مجدد آنها را رقم زد و خواسته هواداران دیگر کسب قهرمانی در لیگ یا حذفی نبود و آرزوها برای کسب ستاره آسیایی بالا رفت .بطوری که چنین شد و تا فینال آسیا هم رسیدند.

  حسرت ملاقات مردم با مدیران استانی و رفع مشکلات روزمره حالت عکس گرفته و با حضور نماینده محترم در شهرستان این مدیران کل و مسئولین استانی بودند که در جهت رفع مشکلات اداراتشان و کسری هایشان و یا پاسخ دادن به خواست مردم به سمت گچساران و باشت سرازیر شدند . و آنقدر تردد معاونین رئیس جمهور و وزرا و معاونینشان در این دو شهرستان زیاد گردید که تردد آنها بدون خدم و حشم در کوچه و پس کوچه های شهرستان به همراه نماینده به روزمرگی مبدل گردید و این مردم بودند که در واقع اشباع گردیدند و سطح توقع ها بالا و بالاتر رفت . کاری که برانکو برای پرسپولیس نمود که اینقدر تکرار قهرمانی انجام داد که دیگر اشباع شدند .
  حال برانکو پرسپولیس را به دلیل بی مهری ها و عدم مدیریت صحیح برخی مسئولین قلم بدست و افرادی که فقط خارج از گود خوب بلدن بگویند لنگش کن و ارج ننهادن به خدماتش در آن چندسال در اوج اقتدار ترک نمود و رفت جایی که قدر و قیمتش را به هزاران برابر پرسپولیس میدانند .
  اما بیاییم تا از باشگاه پرسپولیس و سرمربی توانمند و مقتدرش درس بگیریم و تکرار اشتباه نکنیم و فرزند دیارمان را که از صفر و ته جدول به صدر رساندمان را قدر بدانیم .اگر واقعا بازیکنان خوبی هستید شما هم در تست های پیش فصل شرکت نمایید و خود را محک بزنید اگر بازیکن قابلی باشی یقینا نیمکت نشین نخواهی شد و در جایگاه خودت و پست تخصصی ات مورد استفاده قرار خواهی گرفت .اینقدر سکوها را مشوش و تحریک ننما ؛هم زمین تمرین خوب و هم امکانات تمرینی خوب و هم لباس خوب و شرایط خوبی داریم چرا ایجاد حاشیه میکنید ؛حفظ قهرمانی و کسب جامهای بالاتر و از همه مهمتر خوشحالی هواداران برایتان مهم هست یا بولد شدن خودت و اندک طرفدارنتان؟ در این تیم از بازیکن سالاری خبری نیست و منسوخ شده ؛ قول چه مقامی و کسب کدام جام و کاپ قهرمانی را به این هواداران میتوانی بدهی که توسط دکتر تاجگردون کسب نکرده ایم ؟؟؟

  به قلم سیا وش باقر نژاد

  ابرچسب ها :
  امروز چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • شمار جانباختگان کویید ۱۹ در استان کهگیلویه و بویراحمد به ۳۶ نفر رسید
 • انهدام باند مواد مخدر و کشف ۲۲۷ کیلو گرم تریاک در عملیات مشترک پلیسی در شهرستان گچساران
 • شمار قربانیان کرونا در استان به ۳۵ نفر رسید/ امروز ۶۰ درصد از جواب تست های مثبت کرونا مربوط به گچساران است
 • استاندار خبر داد ممنوعیت پیامک‌های تشییع و ترحیم جهت پیشگیری از کرونا در کهگیلویه و بویراحمد
 • هشدار دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، گچساران در وضعیت قرمز قرار دارد
 • پایگاه اورژانس هوایی گچساران تعطیل شد
 • تقدیر وتشکر ویژه فرماندار دنا از مخابرات کهگیلویه وبویراحمد/پروژه فیبر نوری یاسوج به سی سخت شروع شد
 • فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد با اهدای لوح تقدیری از سید محمد هادی امیری سرپرست مخابرات منطقه گیلویه و بویراحمد تقدیر و تشکر نمود
 •   افزایش شمار مبتلایان به کویید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد
 • دستگیری سارقان کافی نت ها در گچساران
 • سارق لوله های نفت در گچساران دستگیر شد
 • آخرین وضعیت آتش سوزی خائیز/ فرماندار کهگیلویه: مهار آتش سوزی خائیز کُند پیش می رود 
 • فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داددستگیری ضارب پزشک فوق تخصص یاسوجی در کمتر از ۴۸ ساعت 
 • کویید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد باز هم قربانی گرفت / شمار قربانیان کرونا در استان به ۲۳ نفر رسید
 • دستگیری سارق محتویات خودرو با ۷۰ فقره سرقت در گچساران
 • حضور سرزده عضو هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران در استان کهگیلویه وبویراحمد
 • رئیس اتاق اصناف یاسوج هشدار داد :احتمال تعطیلی مجدد بازار یاسوج
 •  ۱۰ هزار بازرسی از واحدهای صنفی گچساران صورت گرفت / شمار بیماران کرونایی بستری در بیمارستان های گچساران افزایش یافت
 • واکنش سرپرست دانشگاه علوم پزشکی به ضرب و شتم پزشک هم استانی
 • سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج هشدار داد افزایش چشمگیر مبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد/۵۰ درصد مبتلایان روز گذشته مربوط به شهرستان گچساران است