طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۱ تیر, ۱۳۹۸ | کد خبر : 42517 | نویسنده : velayat |
 •   

    تیرماه شروع شده و تنور بازار نقل و انتقالات و اسباب کشی و اجاره کردن خانه در فصل تابستان در حال داغ شدن است . به گزارش نفتانیوز به نقل از ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد اجاره بها مسکن در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد بخصوص شهر یاسوج، مرکز این استان افزایش چشمگیری داشته […]

   

  تیرماه شروع شده و تنور بازار نقل و انتقالات و اسباب کشی و اجاره کردن خانه در فصل تابستان در حال داغ شدن است .

  به گزارش نفتانیوز به نقل از ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد اجاره بها مسکن در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد بخصوص شهر یاسوج، مرکز این استان افزایش چشمگیری داشته است و مستاجران ناراضی و گلایه مند از وضعیت بازار اجاره بها می باشند و خواستار نظارت و کنترل متولیان امر این بازار هستند .

  محمدجعفر یک مستاجر در شهر یاسوج ضمن انتقاد از وضعیت اجاره بها در این شهر به خبرنگار ایسنا گفت: پارسال خانه ای به قیمت ۲۰میلیون تومان رهن با کرایه ۲۰۰ هزار تومان اجاره کرده بودم، اما امسال صاحبخانه ام رهن را به ۲۵میلیون تومان و اجاره را به ۶۰۰ هزار تومان افزایش داده است.

  وی افزود: با حقوق کارمندی و سایر هزینه هایی که برای زندگی ام لازم است توان تامین و تهیه این میزان رهن و اجاره را ندارم و حداقل باید ۵۰ درصد حقوقم را برای اجاره خانه هزینه کنم. هم اکنون دنبال و پیگیر برای اجاره خانه هستم اما رهن اکثر خانه ها بین ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومان و اجاره بین ۷۰۰ هزار تا یک میلیون تومان است.

  به هر قیمتی می خواهد خانه اجاره می دهند

  خانم محمدی- مستاجر، در این زمینه به خبرنگار ایسنا گفت: چرا مسئولان بر بازار مسکن و اجاره بها در استان به خصوص یاسوج نظارت ندارند تا هرکس به هر قیمتی که می خواهد خانه اش را اجاره بدهد؟

  وی اظهار کرد: اجاره ها در شهر یاسوج به اندازه ای بالاست که مجبوریم علیرغم میل باطنی در خانه استیجاری فعلی با وجود گرانی بمانیم.

  این خانم مستاجر تاکید کرد: بیشترین علت افزایش اجاره بهاء در شهر یاسوج جو روانی است به طوری که برخی در برنامه دیوار به صورت خودسرانه اقدام به افزایش اجاره بهاء می کنند که می توان گفت بیشتر آنها صوری و فیک است.

  سعید عباسی که در یکی از مشاوران املاک یاسوج دنبال خانه اجاره ای بود به خبرنگار ایسنا گفت: چند روزی است که دنبال خانه ای اجاره ای هستم اما تاکنون به هر مشاور املاکی مراجعه کردم با قیمت های سرسام آوری روبرو شدم که واقعا در توانم نیست.

  وی بیان کرد: جهت اجاره یک خانه دو خوابه در قسمت ساحلی یاسوج مراجعه کردم که قیمت اجاره این خانه را ۲۵ میلیون تومان رهن با ۷۰۰هزار تومان اجاره گفتند.

  نمازی یک مستاجر دیگر به خبرنگار ایسنا گفت: در یک خانه با ۳۳میلیون تومان رهن و ۲۰۰هزار تومان اجاره بودم که وقتی قراردادم به اتمام رسید و خواستم تمدید کنم صاحبخانه اعلام کرد خانه را ۴۰ میلیون تومان با ۲۰۰هزار توان اجاره می دهم که در توانم نبود و مجبور شدم در حاشیه شهر خانه ای با ۲۷میلیون تومان رهن و ۴۵۰ هزار تومان کرایه اجاره کرده ام.

  وی تصریح کرد: مگر حقوق ما چقدر است که یک چهارم آن را بابت اجاره خانه بپردازم؟ با وجود اینکه بنده کارمند هستم توان اجاره خانه با این میزان اجاره و رهن را نداشتم، بقیه اقشار چطور باید خانه اجاره کنند؟

  نبود نظارت علت افزایش اجاره بهاء

  همچنین محمد کریم حسین پور، مدیر یک مشاور املاک در یاسوج به خبرنگار ایسنا گفت: دلیل افزایش قیمت اجاره بها نبود نظارت است. مالکان هر طوری که دلشان می خواهند قیمت گذاری می کنند و خانه هایشان را اجاره می دهند.

  وی افزود: در صورتی که قیمت اجاره بها بر اساس منطقه بندی مشخص شود، بازار اجاره بها مشکلات کمتری خواهد داشت و ساماندهی می شود.

  این مدیر مشاور املاک عنوان کرد: به علت بالا بودن اجاره بها و رکود در بازار مسکن معاملات ما طی سال جاری پایین آمده است.

  بازار اجاره بها در یاسوج ملتهب و با حباب کاذب

  مهراد، یکی دیگر از مدیران مشاوران املاک یاسوج در این رابطه به خبرنگار ایسنا گفت: وضعیت بازار اجاره بها در شهر یاسوج ملتهب، پرتلاطم، با نوسانات بالا و حباب کاذب از سوی مالکان و موجران مواجه است.ُ

  وی با بیان اینکه نرخ اجاره بها در این شهر با منطق گوجه ای، خیاری و پیازی است، تاکید کرد: کسی که سال گذشته خانه اش را ۲۰میلیون تومان رهن با ۵۰۰هزارتومان کرایه اجاره داد، و امسال می خواهد ۴۰میلیون تومان رهن با یک میلیون تومان کرایه اجاره دهد غیر منطقی است.

  مهراد تصریح کرد: باید برای تعیین اجاره بها ابتدا کار کارشناسی و سپس قیمت گذاری صورت گیرد چرا که قیمت گذاری اجاره بها با منطق گوجه ای و پیازی امکان پذیر نیست.

  موجر و مالکان منطق گوجه ای و پیازی را کنار بگذارند

  این مدیر مشاور املاک بیان کرد: مهاجر پذیری، گردشگر پذیر بودن و سرمایه گذاری استان های جنوبی در بازار مسکن یاسوج به دلیل معروف بودن این شهر به شمالی در جنوب کشور، مهم ترین دلایل افزایش اجاره بها هستند.

  مهراد تاکید کرد: با توجه به اینکه در فصل تابستان و فصل جابه جایی و رهن و اجاره مسکن قرار داریم، موجر و مالکان منطق گوجه ای و پیازی را کنار بگذارند و مطابق با عرف سالانه ۱۰تا ۱۵ درصد اجاره بها را افزایش دهند.

  اجاره بهاء در یاسوج از برخی نقاط کشور گرانتر است

  عنایت رضایی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک یاسوج در خصوص وضعیت اجاره بهاء به خبرنگار ایسنا گفت: اجاره بهاء در شهر یاسوج چند برابر شهر شیراز است و حتی از برخی نقاط کشور گرانتر است.

  وی افزود: از مشاوران املاک می خواهیم که دین و دنیای خود را خراب نکنند و به فکر مستاجران باشند، بخاطر چند هزارتومان شیرینی قراردادها و قولنامه های غیرمنطقی و گران منعقد نکنند.

  بیان کرد: دیوار و برخی کانالها در فضای مجازی بازار و مسکن از مهمترین مشکلات بازار مسکن و اجاره بها یاسوج هستند که اخیرا دو مورد شناسایی، دستگیر و برخورد قضایی شده است.

  کرایه خانه در یاسوج براساس کارشناسی و منطقه بندی مشخص می شود

  رئیس اتحادیه مشاوران املاک یاسوج تصریح کرد: با همکاری معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان و سازمانهای مربوطه ازجمله راه و شهرسازی، استانداری، صمت، دادگستری، استاندارد، شهرداری و امور مالیاتی در حال ساماندهی بازار مسکن و اجاره بهاء در یاسوج هستیم.

  رضایی عنوان کرد: از مشاوران املاک خواستیم که از انعقاد قرار داد اجاره نامه با قیمت های بالا و نجومی خود داری کنند.

  وی ادامه داد: نرخ کرایه خانه در یاسوج براساس کار کارشناسی و منطقه بندی مشخص خواهد شد. صاحبان خانه نمی توانند خودسرانه اقدام به افزایش اجاره بها کنند.

  افزایش اجاره بها بر قیمت سایر کالاها و خدمات اثر می گذارد

  “داریوش دیودیده”، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در گفت و گو با خبرنگار ایسنا گفت: بازار مسکن در حوزه کاری ما نیست اما به صورت کلی نگرانی های قیمت اجاره بها منعکس شده است.

  وی افزود: افزایش اجاره بها در استان به خصوص شهر یاسوج را به عنوان یک دغدغه و چالش به متولیان امر منعکس کرده ایم چراکه بر قیمت سایر کالاها و خدمات اثر خواهد گذاشت.

  عامل افزایش اجاره بهاء مهاجرت است

  همچنین “نوید موسوی”، معاون بازآفرینی شهری و مسکن راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در گفت وگو با خبرنگار ایسنا با بیان اینکه رشد تابع عرضه و تقاضاست، گفت: مهمترین عامل افزایش اجاره بها در استان بخصوص یاسوج هاجرت و افزایش جمعیت است که تنها راهکار آن تولید مسکن است. هم اکنون ۷۰ هزار نفر در روستاهای اقماری این شهر سکونت دارند.

  وی افزود: راه اندازی پروژه های مشارکتی مسکن و ساخت و تولید مسکن می تواند در متعادل کردن عرضه و تقاضای بازار مسکن موثر واقع شود که برنامه استان در رابطه مدیریت و اجرای ۵ هزار واحد است.

  موسوی اظهارکرد: مشخص شدن چارچوب های پیش فروش مسکن و نظارت و کنترل مشاوران املاک باید انجام شود که اقداماتی نیز در حال انجام است.

  معاون بازآفرینی شهری و مسکن راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: اجاره بها در استان از جمله یاسوج حتما باید نظارت، کنترل و بررسی شود و بخش خصوصی نیز در ساخت و تولید مسکن فعال شود.

  حاکم نبودن منطق بر اجاره بها در یاسوج

  “نستهن مقدم”، شهردار یاسوج نیز در این زمینه به خبرنگار ایسنا گفت: در شهر یاسوج منطقی بر رهن و اجاره حاکم نیست.

  وی افزود: مالکان خانه ها اجاره بهاء را براساس بدهی ها و اقساط وام خود مشخص می کنند که این مساله اجحاف در حق مستاجران است. مشاوران املاک هر پیشنهادی را برای اجاره بهاء ثبت نکنند.

  مقدم با بیان اینکه مشاوران املاک بصورت جدی در زمینه افزایش اجاره بها ورود کنند و تنها بعنوان واسطه نباشند، تصریح کرد: اجاره بهاء در شهر یاسوج از کلانشهر های اصفهان و شیراز پیشتازی می کند و این پیشتازی در حالی است که امکانات و ضروریات یاسوج با این شهر ها متفاوت است.

  مشاوران املاک منصف معرفی می شوند

  شهردار یاسوج خاطرنشان کرد: باید بر اساس شرایط منطقه، زیربنا و شاخص هایی درجه بندی و منطقه بندی قیمت اجاره بها مشخص شود.

  مقدم اضافه کرد: هر مشاور املاکی که بر اساس قیمت کارشناسی خانه اجاره دهد از سوی شهرداری بعنوان مشاور املاک معتمد، دارای اهلیت و منصف به مردم معرفی خواهد شد.

  گزارش از: عیسی فتحی- خبرنگار ایسنا کهگیلویه و بویراحمد

  ابرچسب ها :
  امروز پنج شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • پایان قدرت نمایی کاذب یک شرور با اسلحه در گچساران
 • پسر اعجوبه ۹ ساله از دانشگاه فارغ‌التحصیل می‌شود!لورن سایمنز
 •  ۱۷ مورد ابهام در نظریه جدید کارشناسی پرونده نجفی/۶ آذرماه زمان رسیدگی مجددمحمدعلی نجفی
 • مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد
 • قرار جلب به دادرسی برای یک نهاد استانی در کهگیلویه و بویراحمد
 • واکنش نیروی انتظامی به انتشار خبری با موضوع زمین خواری// لازم است برخی از مسئولان در جلسات با علم و آگاهی لازم اظهار نظر نمایند
 • سرلشکر باقری: ثمره تلاش‌های شهید طهرانی مقدم ایران را به قدرت اول موشکی منطقه تبدیل کرد
 • در پی مرگ نوزاد ۲۹ هفته ای در یاسوج۳  مسئول بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج برکنار شدند
 • آغاز ثبت‌ نام در طرح ملی مسکن در کهگیلویه و بویراحمد
 • گرامیداشت شهدای قیام مردمی ۱۹آبان درگچساران
 • کشف بیش از ۲۸ کیلو حشیش در عملیات مشترک پلیس کهگیلویه و بویراحمد و بوشهر
 • تکذیب شایعه گروگان گیری در گچساران
 • دستگیری مجدد مجرم سابقه دار متواری از زندان گچساران
 • تاجگردون رااز دست دهید تا ۲۰۰سال آینده  دیگر پیش نمی آید که رئیس کمیسیون برنامه و بودجه  کشوراز گچساران fhan
 • نجات معجزه آسای خانواده ۵ نفره یاسوجی در حادثه انفجار گاز 
 • مسمومیت ۱۰نفر با گاز مونوکسید کربن در بویراحمد
 • ایستگاه موبایل روستای شامبراکان گچساران افتتاح شد+ تصاویر 
 • ۸روستای شهرستان گچساران آبرسانی شد 
 • ماجرای مرگ نوزاد ۲۹ هفته در بیمارستان امام سجاد یاسوج
 • افتتاح ۸ پروژه ورزشی در گچساران با حضور وزیر ورزش