طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۶ اردیبهشت, ۱۳۹۸ | کد خبر : 42257 | نویسنده : velayat |
 •   

    مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کهگیلویه و بویراحمد از رای به برکناری مدیر شرکت دولتی در استان خبرداد. «رضا زیرایی» در نشست خبری با خبرنگاران در خصوص وضعیت پرونده آردهای آلوده در یاسوج افزود: این پرونده عدم صلاحیت زدیم و به دادسرای مرکز استان ارسال شده است. وی در خصوص کم فروشی جایگاههای پمپ بنزین […]

   

  مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کهگیلویه و بویراحمد از رای به برکناری مدیر شرکت دولتی در استان خبرداد.

  «رضا زیرایی» در نشست خبری با خبرنگاران در خصوص وضعیت پرونده آردهای آلوده در یاسوج افزود: این پرونده عدم صلاحیت زدیم و به دادسرای مرکز استان ارسال شده است.

  وی در خصوص کم فروشی جایگاههای پمپ بنزین های استان اظهارکرد: در گذشته پرونده هایی در این خصوص به تعزیرات ارجاع شد که نمونه برداری و در صورت کم فروشی پرونده ارجاع می شود.

  تقلب نمایندگی های خودرو

  مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به جریمه سنگین نمایندگی های خودرو در استان خاطرنشان کرد: نمایندگی هایی در استان بعلت تقلب و عدم ارائه خدمات ۳۰ و ۷۰ میلیون تومان جریمه شدند.

  زیرایی در خصوص تخلفات پزشکان جراحی زیبای در استان تصریح کرد: از سوی تعزیرات برای برخی پزشکان عدم صلاحیت صادر شد و پرونده آنها به دادسرای نیز ارجاع شده اند.

  وی ادامه داد: پرونده محکومیت مدیران دولتی در تعزیرات حکومتی استان داریم که یک نمونه آن رای به برکناری مدیر شرکت دولتی داده شده است.

  عرضه مرغ‌های آلوده به نام محلی در یاسوج

  مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به مرغ آلوده که به اسم مرغ محلی روانه بازار استان و به فروش می‌ رسند، عنوان کرد: این مرغ ها کانون انواع بیماری‌ها هستند، اما متأسفانه این گوشت روزانه در سطح استان عرضه می‌شود. متأسفانه گوشت‌ آلوده این مرغ ها در برخی رستوران‌های شهر یاسوج هم عرضه‌شده است.

  زیرایی بیان کرد: مدیر رستورانی گوشت این مرغ ها را خریداری کرده بود و به اسم مرغ محلی به دست مشتری می‌دهد اما با بازرسی‌های صورت گرفته مشاهده کردیم که ظاهر این گوشت مرغ به مرغ های بیمار و ناسالم بیشتر شبیه است تا مرغ محلی، مرغ محلی کوچک است اما گوشت مرغ آلوده پخته‌شده قالب مرغ محلی را ندارد.

  وی تاکید کرد: بعد از پیگیری‌ها متوجه شده‌ایم که منبع تأمین این رستوران همین گوشت مرغ آلوده است که هر مرغ را ۱۲هزار تومان خریداری می‌کرد گوشت مرغی که حتی دامپزشکی تائید نمی‌کند و باید معدوم شود در رستوران‌ها به نام مرغ محلی به قیمت ۹۰ تا ۱۰۰ هزار تومان به خورد مردم می‌دهند و متأسفانه برخی از رستوران‌های شهر یاسوج از این گوشت مرغ‌های آلوده استفاده می‌کنند.

  مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: مردم باید آگاه باشند و مهارت‌های خرید در تهیه کالاهای اساسی و خدماتی بالا برود، در صورت مشاهده تخلفات شماره تماس ۱۳۵ برای ثبت شکایات در دسترس شهروندان است.

  بازار استان با ۱۴ بازرس نظارت نمی شود

  زیرایی افزود: از حداکثر ظرفیت‌های خود در سال گذشته استفاده کردیم و رتبه ۵ کشور را کسب کردیم و در گشت‌های نوروزی رتبه ۶ کشور را به خود اختصاص دادیم.

  وی با بیان برخی از نقاط ضعف در بازرسی‌های استان اظهارکرد: نمی‌توان یک استان را تنها با ۱۴ بازرس نظارت کرد در حالی که صنعت و معدن و تجارت با این تعداد بازرس نمی‌تواند کار چندانی در استان انجام دهد و یک سری بازرسان افتخاری هم گرفتند که نتوانستند هیچ کمکی به ما کنند.

  مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کهگیلویه و بویراحمد برخی از ظرفیت‌های قانونی را مربوط به ۳۰سال پیش دانست و خاطرنشان کرد: برای مثال در برخورد با پزشکان با ظرفیت‌های قانونی نمی‌توان با جریمه ۱۵هزار تومانی اهداف خود را عملی کنیم که این ظرفیت‌های قانونی نیاز به بازنگری دارد.

  زیرایی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر دیگران نتوانستند کاری انجام دهند شما خودتان در تعزیرات حکومتی استان چه کردید؟ اظهار کرد: برای بهتر شدن فرایندهای بازرسی همه نیروها و توان خود را به کار گرفتیم و در بازرسی‌های نوروزی ۲۰۷۰ مورد بازرسی انجام دادیم که از این حیث رتبه ششم کشوری را کسب کردیم.

  وی تصریح کرد: یکی دیگر از اقدامات خوب در استان راه‌اندازی سامانه ۱۳۵ است که تنها در استان کهگیلویه و بویراحمد و تهران راه‌اندازی شده و شما با گرفتن شماره ۱۳۵ می‌توانید مشکلات را به تعزیرات انعکاس دهید.

  چرا بازرسی های اتاق اصناف در سال بحرانی ۹۷ کاهش یافت؟

  مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن انتقاد از بازرسی‌های اتاق اصناف استان با بیان اینکه روزگاری بازار به انقلاب کمک کرد و در پیروزی آن نقش مؤثری داشت عنوان کرد: چرا باید بازرسی‌های اتاق اصناف استان در سال ۹۷ که سالی بحرانی بود نسبت به سال قبل آن یعنی ۹۶ کمتر باشد!.

  زیرایی ادامه داد: به همین خاطر بود که در مورد قیمت لباس مدارس تذکر دادیم و ساماندهی نکردند که در نهایت مجبور شدیم رئیس اتحادیه خیاطان را بعلت تخلف با صدور رای قطعی، ۳۰۰ میلیون تومان جریمه و روانه زندان کردیم.

  وی گفت: برخی صنوف در مقام انجام وظیفه سوگند یاد کردند که باید به لحاظ اخلاقی مقید به سوگند یاد شده باشند و رعایت کنند.

  رها شدن زباله های عفونی پزشکان در خیابانهای یاسوج!

  مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: چرا باید پزشکان در این شهر مسائل بهداشتی را رعایت نکنند و زباله‌های عفونی و شیمیایی آن‌ها در خیابان‌ها رها شود و خطر بالقوه مردم و بچه‌های آن‌ها را تهدید کند و بیماری‌های روده‌ای و انگلی و عفونی در انتظار آن‌ها باشد به این معنی که پزشکان در بالا و در مطب‌های خود به اصطلاح درمان می‌کنند و در پایین برای سلامتی مردم خطرآفرین می‌شوند.

  زیرایی همچنین نسبت به خطرات دفن غیربهداشتی فاضلاب بیمارستانی یک بیمارستان‌ یاسوج در آب‌ها اعلام خطر کرد و افزود: نباید همه چیز را تنها به کمیسیون ماده ۱۱ دانشگاه علوم پزشکی ارجاع داد آن جا که ریش و قیچی دست خودشان است!.

  وی با اشاره به برخی از تخلفات بزرگ در استان بیان کرد: در یکی از شرکت‌های شهرک‌های صنعتی یک واحد تولید کننده ظروف یک بار مصرف را به جزای نقدی سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان جریمه کردیم، این شرکت به جای این که از مواد اولیه که با نرخ دولتی تهیه شده برای تولید و اشتغال در همین استان استفاده کند آن را در استانی دیگر فروخته است و بعلت عرضه کالای خارج از شبکه جریمه شد.

  مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به برخی از سهل‌انگاری‌های دستگاه‌ها برای نرخ گذاری گفت: بعنوان مثال در بحث شن و ماسه قیمت واقعی را احصا نمی‌کنند. یا اینکه هنوز یک روز مانده به ماه مبارک رمضان قیمت زولبیا و بامیه را مشخص نکرده‌اند و چرا تعزیرات باید با پرونده های هنگفت از شیرینی فروشی ها مواجه شود. برای مشخص کردن قیمت آب معدنی براساس آنالیز اقدام شود که این واحدها مجبور به تخلف نشوند و تعزیرات آنها را جریمه و اعمال قانون کند.

  تبلیغات خلاف واقع فروشگاه‌های زنجیره‌ای در یاسوج

  زیرایی به برخی از کارهای خلاف فروشگاه‌های زنجیره‌ای در استان اشاره و تصریح کرد: تبلیغات خلاف واقع می‌کنند در حالی که تبلیغات خلاف واقع تخلف و جرم است به این صورت که جنسی را با ۲۰ یا ۳۰ درصد تخفیف مردم را تحریک به خرید می کنند در حالی که در یک کالایی که اعلام شده ۳۰ درصد تخفیف در پای دخل تنها ۵درصد تخفیف به مردم داده می‌شود و کسی هم از این موضوع خبری ندارد.

  وی بیان کرد: این فروشگاهها در تبلیغات خلاف واقع مشتری را اغوا به خرید می‌کند اما وقتی از انها سوال می شود که چرا این تخلف را مرتکب می شوید اعلام می کنند که نیرو برای تغییر تخفیف ها در سامانه نداریم. این تخلف طوری بود که قاضی تعزیرات هم در حین خرید با این مشکل مواجه و متوجه تخلف شد و پرونده در این زمینه تشکیل و روند پرونده در حال بررسی و رسیدگی است.

  مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه مردم نباید آسیب ببینند، باید آگاهی و مهارت خرید مردم افزایش یابد، اظهارکرد: مردم باید آگاه باشند و مهارت‌های خرید خود را در خرید کالاهای اساسی و خدماتی بالا برود تا سوداگران به اهداف خود نرسند. آنقدر تخلفات مختلف را گفتیم که هم اکنون در حال اتفاق افتادن هستند.

  زیرایی با اشاره به تعداد پرونده‌های تشکیل شده در تعزیرات استان طی سال ۹۷ اضافه کرد: ۶ هزار و ۶۲۵ پرونده تخلفات بازار حوزه کالا و خدمات در سال گذشته تشکیل شد و پرونده‌های قاچاق کالا هم ۶۳۸ مورد و پرونده‌های مربوط به بهداشت، غذا و دارو نیز ۷۳۹ مورد بوده اند.

  منبع ایسنا

  ابرچسب ها :
  امروز چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • انهدام باند کلان مواد مخدر در سیستان و بلوچستان توسط سربازان گمنام امام زمان (عج)
 • برای توسعه و اعتلای ورزش از هیچ کوششی دریغ نکرده و نخواهم کرد
 • بانوی اسکیت باز کهگیلویه و بویراحمد با تیم ملی عازم رقابتهای جهانی می شود
 • با همه توان پشت مدیری که با تخلفات مقابله کند، می ایستم
 • برخورد جدی پلیس با خودروهای شوتی
 • استاندار کهگیلویه و بویراحمد:ایسنا با پشتوانه قشر دانشجو می تواند مرجعیت خاص را به خود اختصاص دهد
 • تقدیر رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور از استاندار کهگیلویه و بویراحمد
 • دعوت از سه بازیکن تیم هندبال فرازبام خائیز دهدشت به اردوی تیم ملی بزرگسالان
 • رئیس بیمارستان سلمان یاسوج معرفی شد
 • آماده باش فرمانداران کهگیلویه و بویراحمد برای مقابله با ملخ‌های صحرایی/تشکیل قرارگاه مهار آتش‌سوزی در ۸ شهرستان
 • ماجرای زنده شدن پیرزن ۸۰ ساله قبل از تشییع+عکس
 • بیش از پنج کیلوگرم تریاک در گچساران کشف شد
 • همزمان با برگزاری جشن گلریزان ستاد دیه صورت گرفت؛کمک ۴ میلیارد ریالی رهبر معظم انقلاب برای آزادی زندانیان نیازمند
 • احتمال بارش های رگباری شدید در کهگیلویه و بویراحمد
 • کارگر گچسارانی بر اثر بی احتیاطی جان خود را ازدست داد/کشف محموله دام قاچاق در گچساران
 • محکومیت ۴ شرکت لبنی معروف به پرداخت جریمه ۶۶ میلیارد ریالی قطعی شد
 • دعوت مربی و بازیکن تیم فوتسال ناشنوایان کهگیلویه و بویراحمد به اردوی تیم ملی
 • برخورد تراکتور و پژو در محور یاسوج- اصفهان ۶ مجروح برجای گذاشت+تصاویر
 • بیانیه اردلان زینل زاده پس از اعلام تبرئه از اتهامات
 • ۱۴ واحد صنفی متخلف در گچساران پلمپ شد