طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۱۲ اسفند, ۱۳۹۷ | کد خبر : 41830 | نویسنده : velayat |
 •   

    معاون اداره کل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: دستگاههای بی خطرسازی زباله های بیمارستانی (اتوکلاو) دولتی استان استاندارد نیستند. سید ابوالفضل موسویان در نشست کارگروه پسماند استان افزود: سالانه باید دستگاههای بی خطرسازی پسماندهای عفونی بیمارستانها و مراکز درمانی استاندارد سازی شوند اما متاسفانه دستگاههای بیمارستانهای استان استاندارد نیستند. وی اظهارکرد: طی بازدید […]

   

  معاون اداره کل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: دستگاههای بی خطرسازی زباله های بیمارستانی (اتوکلاو) دولتی استان استاندارد نیستند.

  سید ابوالفضل موسویان در نشست کارگروه پسماند استان افزود: سالانه باید دستگاههای بی خطرسازی پسماندهای عفونی بیمارستانها و مراکز درمانی استاندارد سازی شوند اما متاسفانه دستگاههای بیمارستانهای استان استاندارد نیستند.

  وی اظهارکرد: طی بازدید مشترکی که با اداره کل تعزیرات استان از دستگاههای بی خطر سازی زباله های و پسماند عفونی صورت گرفت دستگاههای بیمارستانهای استان استاندارد لازم را نداشتند.

  همچنین “محسن جعفری نژاد بسطامی”، مدیرکل محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: در زمینه پسماند شهری، روستایی و بیمارستانی استان با مشکل جدی مواجهیم.

  وی با بیان اینکه یکی از طرفیت های استان بخش گردشگری و طبیعت استان است، افزود: با مدیریت پسماند می توان بخش گردشگری را تقویت و از آلودگی منابع آب استان جلوگیری کرد.

  جعفری نژاد بسطامی اظهارکرد: هنوز بصورت اجرایی برای ساماندهی محل دفن زباله‌های شهر یاسوج در منطقه دوپشته دشتروم کاری نشده است.

  مدیرکل محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: مردم نگران هستند که آب سد شاه قاسم با شیرآبه زباله های یاسوج آلوده می شود یا نه؟ مرکز بهداشت استان نیز رد این خصصو ورود کند و باید از نفوذ شیرآبه به منابع آب جلوگیری شود، فضای سبز در اطراف سایت زباله ایجاد شود و زیباسازی صورت گیرد.

  نستهن مقدم، شهردار یاسوج نیز در این نشست گفت: اولویت سازمان شهرداری ها ایجاد کارخانه بازیافت در شمال کشور است در حالی که یاسوج نیز شمالی در جنوب کشور است و باید برای ساماندهی محل دفن زباله های شهر یاسوج و ایجاد کارخانه بازیافت برای این شهر توجه ویژه شود.

  وی افزود: از سازمان محیط زیست و سازمان شهرداریها در حال پیگیری هستیم و امیدواریم که با نگاه مثبت به این مساله توجه شود. هم اکنون تنها در حال دفن زباله در منطقه دوپشته دشتروم هستیم.

  مقدم با بیان اینکه ۸۰ درصد زباله های شهر یاسوج تَر است، بیان کرد: دوبار مناقصه برای واگذاری ساماندهی محل دفن زباله های شهر یاسوج و ایجاد کارخانه بازیافت برگزار کردیم اما کسی متقاضی نشده که اخیرا یک سرمایه گذار متقاضی شده و در صورت انصراف، شهرداری از محل تسهیلات بانکی اقدام به احداث کارخانه بازیافت خواهد کرد.

  شاهرخ کناری، فرماندار شهرستان بویراحمد در این نسشت گفت: تا کنون حدود ۲۰ جلسه مختلف در رابطه با ساماندهی محل دفن زباله های شهر یاسوج تشکیل شده اما این جلسات در حد مصوباتی بودند که اجرایی نشدند!

  وی با اشاره به اینکه یاسوج تنها مرکز استانی است که کارخانه بازیافت زباله ندارد، اظهارکرد: زباله طلای سیاه است که تا این لحظه از این ظرفیت استفاده نشده است.

  کناری تصریح کرد: شیرآبه زباله های یاسوج در منطقه دوپشته دشتروم به سد شاه قاسم نفوذ می کند و آتش زدن زباله ها توسط شهرداری اعتراض و گلایه مندی مردم روستاهای اطراف را به همراه دارد و همچنین محور یاسوج- بابامیدان نیز از کنار محل زباله های یاسوج عبور می کنند که آلودگی و دود ناشی از زباله ها در ورودی شهر وجهه خوبی نیز ندارد.

  فرماندار شهرستان بویراحمد بیان کرد: در صورتی که شهرداری بریا ساماندهی محل دفن زباله های یاسوج اقدام کند آماده همکاری برای رفع مشکلات و موانع دستگاههای خدمات رسان هستم.

  حسین کاظمی، مدیرکل دفتر امور شهری استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: یکی از اولویت های ما ساماندهی پسماند و زباله های یاسوج است و در این زمینه مصلحت گرایی و مماشات نمی شود.

  رسول فرهادی، معاون آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد نیز در خصوص آلودگی سد شاه قاسم گفت: آلودگی سد شاه قاسم از طریق بارش ها و روان آب هایی محل زباله ها و نفوذ زیر زمینی صورت می گیرد.

  وی با بیان اینکه در سالهای گذشته سد خشک بود و معیار لازم برای اندازه گیری وجود نداشت، افزود: باید هم اکنون که بارش های خوبی داشتیم بررسی شود که نفوذ شیرآبه داریم یا نه؟ و قطعا با آزمایش و نمونه برداری با حضور محیط زیست صورت می گیرد و نتیجه اعلام می شود.

  دکتر رستم حسن زاده، نماینده نظام پزشکی استان کهگیلویه وبویراحمد در خصوص وضعیت امحاء و بی خطر سازی زباله های مراکز در مانی بخش خصوصی استان بخصوص شهر یاسوج گفت: هر توافق اصولی در زمینه ساماندهی زباله های عفونی مراکز درمانی خصوصی را می پذیریم

  عزیز فیلی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: مراکز درمانی خصوصی، آزمایشگاهها، مطلب ها و کلنیک ها تنها تا یک ماه آینده نسبت به بی خطرسازی زباله های عفونی خود مهلت دارند در صورت عدم اجرای این فرآیند این مراکز پلمپ می شوند .

  وی با اشاره به اینکه روزانه ۷۰۰ تن زباله در سطح استان تولید می شود، افزود: بیش از یک سوم زباله استان در شهرستان بویراحمد تولید و جمع آوری می شود .

  فیلی خواستار تشکیل کمیته ای مرکب از فرماندار بویراحمد، شهردار یاسوج و مدیرکل حفاظت محیط زیست شد و تاکید کرد: تا ۲۵ اسفندماه تکلیف سرمایه گذار سایت محل دفن زباله یاسوج در دوپشته دشتروم مشخص شود .

  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه دوپشته دشتروم مهم ترین سایت دفن زباله استان است، خاطرنشان کرد: دفتر شهری استانداری بر روند ساماندهی سایت دوپشته دشتروم نظارت کند .

  فیلی تصریح کرد: در نشستی از دهیارانی که پسماند روستاهای خود را خارج از سایت دفن زباله رها می کنند دعوت کرده و از آنها تعهد بگیرید که در صورت تکرار این اقدام با آنها برخورد می شود .

  وی ادامه داد: با آغوش باز از سرمایه گذاران استقبال می کنیم از حیث تسهیلات برای ساماندهی سایت دوپشته هیچ‌گونه مشکلی وجود ندارد و باید پیمانکار را برای تسریع در اجرای این پروژه حمایت کنید .

  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: سایر شهرستان های استان به ویژه کهگیلویه و گچساران نسبت به تعیین مکان برای ایجاد و ساماندهی سایت زباله شهرهای خود اقدام کنند .

  فیلی با تاکید براهمیت بی خطرسازی زباله های عفونی، تاکید کرد: رئیس دانشگاه علوم پزشکی به عنوان مدیر حاکمیت فصل بهداشت و درمان باید پاسخگو باشد و اگر اتفاقی در این خصوص بیافتد وی را مسئول می دانیم .

  وی خواستار تشکیل کمیته چهار نفره متشکل از نماینده علوم پزشکی، شهرداری یاسوج، محیط زیست و نظام پزشکی شد و افزود: این تیم از تمامی مراکز بهداشتی و درمانی بازدید کرده و به آنها فرصت یک ماه برای جمع آوری و بی خطرسازی زباله های خود را بدهند .

  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در این زمینه با هیچ‌کس تعارف نداریم، اضافه کرد: هر مرکزی که بعد از این تاریخ رعایت نکرد به طور قطع پلمپ می شود.

   

  منبع ایسنا

  ابرچسب ها :
  امروز چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • انهدام باند کلان مواد مخدر در سیستان و بلوچستان توسط سربازان گمنام امام زمان (عج)
 • برای توسعه و اعتلای ورزش از هیچ کوششی دریغ نکرده و نخواهم کرد
 • بانوی اسکیت باز کهگیلویه و بویراحمد با تیم ملی عازم رقابتهای جهانی می شود
 • با همه توان پشت مدیری که با تخلفات مقابله کند، می ایستم
 • برخورد جدی پلیس با خودروهای شوتی
 • استاندار کهگیلویه و بویراحمد:ایسنا با پشتوانه قشر دانشجو می تواند مرجعیت خاص را به خود اختصاص دهد
 • تقدیر رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور از استاندار کهگیلویه و بویراحمد
 • دعوت از سه بازیکن تیم هندبال فرازبام خائیز دهدشت به اردوی تیم ملی بزرگسالان
 • رئیس بیمارستان سلمان یاسوج معرفی شد
 • آماده باش فرمانداران کهگیلویه و بویراحمد برای مقابله با ملخ‌های صحرایی/تشکیل قرارگاه مهار آتش‌سوزی در ۸ شهرستان
 • ماجرای زنده شدن پیرزن ۸۰ ساله قبل از تشییع+عکس
 • بیش از پنج کیلوگرم تریاک در گچساران کشف شد
 • همزمان با برگزاری جشن گلریزان ستاد دیه صورت گرفت؛کمک ۴ میلیارد ریالی رهبر معظم انقلاب برای آزادی زندانیان نیازمند
 • احتمال بارش های رگباری شدید در کهگیلویه و بویراحمد
 • کارگر گچسارانی بر اثر بی احتیاطی جان خود را ازدست داد/کشف محموله دام قاچاق در گچساران
 • محکومیت ۴ شرکت لبنی معروف به پرداخت جریمه ۶۶ میلیارد ریالی قطعی شد
 • دعوت مربی و بازیکن تیم فوتسال ناشنوایان کهگیلویه و بویراحمد به اردوی تیم ملی
 • برخورد تراکتور و پژو در محور یاسوج- اصفهان ۶ مجروح برجای گذاشت+تصاویر
 • بیانیه اردلان زینل زاده پس از اعلام تبرئه از اتهامات
 • ۱۴ واحد صنفی متخلف در گچساران پلمپ شد