طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۲۸ مهر, ۱۳۹۷ | کد خبر : 40276 | نویسنده : velayat |
 •   

      آیین تکریم و معارفه روسای کل سابق و جدید دادگاههای عمومی و انقلاب شهرستان بویراحمد با حضور مسئولان استانی و محلی روز شنبه، ۲۸ مهر ماه برگزار شد. به گزارش نفتانیوز خداکرم نیکمرام رئیس کل جدید دادگاههای عمومی و انقلاب شهرستان بویراحمد در این آیین گفت: اهل شعار نیستم و شعار هم در […]

   

   

  آیین تکریم و معارفه روسای کل سابق و جدید دادگاههای عمومی و انقلاب شهرستان بویراحمد با حضور مسئولان استانی و محلی روز شنبه، ۲۸ مهر ماه برگزار شد.

  به گزارش نفتانیوز خداکرم نیکمرام رئیس کل جدید دادگاههای عمومی و انقلاب شهرستان بویراحمد در این آیین گفت: اهل شعار نیستم و شعار هم در مجموعه ما جایگاهی ندارد چراکه وظایف ما را قانون معیین می کند، در بدو ورود به دستگاه قضایی با سوگند وظایف به ما اعلام می شود که مجددا به این سوگند متعهد می شوم که امیدوارم به کمک خداوند به وظیفه خود عمل کنیم.

  وی با بیان اینکه در زمینه پرونده های مهم با جدیت و دقت پیگیری خواهم کرد، افزود: با دادستان مرکز استان، حوزه دادسرا و تجدید نظر همدلی، همراهی و تعامل خواهیم داشت.

  نیکمرام اظهارکرد: دقت در رسیدگی در چارچوب قانون و جلوگیری از اطاله دادرسی، اجرای به موقع و منظم احکام صادره و برخورد وِیژه، فوری و قاطع با مفسدان اقتصادی، مخلان و برهم زنندگان امنیت سیاسی، اقتصادی و اجتماعی مردم و برخورد شدید و قاطع با مجرمان شرور و سلب کنندگان آزادی های مردم، برخورد شدید با چپاول کنندگان بیت المال و پرونده های آنها در دادگاه در جریان است، برخورد قاطع با زمین خواران، و تلاش و کوشش در جهت استفاده از برنامه های الکترونیکی با پشتیبانی دادستان مرکز استان و رئیس کل دادگستری استان از برنامه های ماست.

  رئیس کل جدید دادگاههای عمومی و انقلاب شهرستان بویراحمد خاطرنشان کرد: با کسانی که به هر طریقی با مقامات استانی و کشوری وصل هستند و احساس حاشیه امن می کنند، برخورد شدید می شود، افزود: تابع هیچ شخص، گروه و جریان سیاسی نخواهیم بود بلکه با جدیت با هرکسی و در هر جایگاهی که لازم باشد مطابق قانون برخورد خواهیم کرد.

  نیکمرام تصریح کرد: به سمت رئیس کل دادگستری استان، دادستان مرکز استان و اعضای شورای تامین، اعضای شورای اداری، شورای قضایی، نیروهای نظامی و انتظامی، بویژه همکارانم در حوزه دادگاهها و دادسراها و همه دستگاههای که به نحوی با دادگستری در ارتباط هستند، دست یاری دراز می کنم.

  وی ادامه داد: ضمن استقلال دستگاه قضایی، اهل تعامل همراهی و همکاری هستیم چراکه همه ما مسئولیت به نظام مقدس داریم که هر دستگاهها گوشه ای از این مسئولیت ها برعهده ماست و اصل تفکیک قوا ایجاب می کند که در کار خودمان مستقل باشیم.

  رئیس کل جدید دادگاههای عمومی و انقلاب شهرستان بویراحمد عنوان کرد: اخلاق و رفتار ما در مجموعه قضایی باید طوری باشد که حتی محکومان هم از ما راضی باشند و قاطعیت و شجاعت قاضی در رأیش است بنابراین قاضی باید برای همه جامعه الگو باشد. افراد شرور، سابقه دار و مجرمین حرفه ای از این قاعده مستثنی هستند و باید علاوه بر قاطعیت در رای قاطعیت در زبان و گفتار هم باشد.

   

  نیکمرام یبان کرد: با بیان اینکه از بدو ورود رئیس کل فعلی دادگستری استان شاهد تحولاتی هستیم، تصریح کرد: ارتقاء شان دستگاه قضایی و برگشت دستگاه قضایی به جایگاه خود، ایجاد زیرساختهای لازم و تکمیل و فعال کردن پروژه های تعطیل شده، استفاده از نیروهای بومی استان، برخورد قاطع با مجرمین حرفه ای و نزاع دسته جمعی و ایجاد روحیه همدلی و هماهنگی در بین کارکنان مجموعه قضایی استان از جمله تحولات مدیریت چهار سال اخیر بوده است. بهترین دوران دستگاه قضایی در استان دوران فعلی بوده که دیگر همکاران دنبال مسایل حاشیه یا نیستند، همه دنبال کارند و امروزه در رتبه های بالای کشور قرار گرفته ایم.

  وی با اشاره به درد دل تحصیلکردگان، همه مردم و رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد اظهارکرد: فرزندان استان مورد تخریب، توهین و تهمت قرار می گیرند و به هر طریقی می خواهیم فرزندان استان را از منطقه خود فراری دهیم، تعداد زیادی از نیروها و فرزندان این استان در جای جای کشور دارای آوازه و شهرت هستند اما اگر دراستان باشند نمی توانند خدمت کنند چراکه به بهانه های قومی، قبیله ای، باندی و گروهی همدیگر را تخریب می کنیم.

  رئیس کل جدید دادگاههای عمومی و انقلاب شهرستان بویراحمد تاکید کرد: برعکس در سایر استانها همه با سلایق، جناح و گروهها مختلف برای پیشرفت استان خود با هم هماهنگ هستند اما همه برنامه های تخریب و توهین را در استان نسبت به فرزندان و نیروهای خود اجرا می کنیم، برای رسیدن به جا و جایگاهی همشهری و هم استانی خود را تخریب کنیم و حتی در سایر نقاط کشور نیز برای تخریب آنها اقدام می کنیم.

  نیکمرام گفت: آیا پس از گذشت ۴۰سال هنوز به نتیجه نرسیده ایم که اشتباهات برای ما درس عبرت شوند و از این اشتباهات برگردیم. آیا اطلاع دارید که در برخی مناطق استان بعضی خانواده ها توان خرید یک کیلوگرم گوشت یا میوه را ندارند؟ جواب این مردم را چه کسی باید بدهد؟.

  وی افزود: استانهای همجوار استان کهگیلویه و بویراحمد از وضعیت آب و هوایی پایین تری نسبت به این استان برخوردارند اما از سطح پیشرفت بیشتری برخوردارند که همه اینها ناشی از ناکارآمدی مسئولان استان بعلت تخریب کردن و فراری دادن مغزهای متخصص و توانمند استان است. تا زمانی که طی چهار سال نماینده ای در مجلس انتخاب می کنیم و فکرش اینست که از رئیس تا سرایدار را تغییر دهد به جایی نمی رسیم و وضعیتمان بدتر خواهد شد.

  رئیس کل جدید دادگاههای عمومی و انقلاب شهرستان بویراحمد تاکید کرد: ان شاء الله به جایی برسیم که فرزندان و نیروهای استان از هر جناح، فکر و گروهی هستند حمایت کنیم، اگر مدیر لایق داریم همه از یک طایفه باشند و اگر مدیر لایق نداریم از یک طایفه هیچ مدیری نگذارند چراکه ضرر و آسیب آن به همه ما می رسد.

  نیکمرام ضمن تقدیر و تشکر از زحمات آقای نگین تاجی رئیس کل سابق دادگاههای عمومی و انقلاب شهرستان بویراحمد اضافه کرد: انتظار داریم به فکر مردمی باشیم که مسئولیت های استان را به نیابت از آنها پر کرده ایم و همه با تفکرات، جناح ها و طوایف مختلف در کنار هم استان را نجات دهیم.

  وی در پایان با این شعر صحبتهای خود را به پایان رساند:

  همه روزه روزه بودن     همه شب نماز کردن

  همه ساله حج نمودن      سفر حجاج کردن

  ز مدینه تا به کعبه سرو پا برهنه رفتن       شب جمعه ها نخفتن به خدا راز گفتن

  به خدا که هیچ کدام را ثمر آنقدر نباشد      که بروی نا امیدی در بسته باز نمودن

  همچنین حسن نگین تاجی، رئیس کل سابق دادگاههای عمومی و انقلاب شهرستان بویراحمد نیز در این آیین گفت: فضای دادگاههای عمومی و انقلاب شهرستان توام با آرامش بوده است و اگر آرامش باشد کارها بهتر انجام می شود و این آرامش زمینه خدمت به مردم را فراهم کرد.

  وی با اشاره به ساماندهی بایگانی راکد در دادگاههای عمومی و انقلاب شهرستان افزود: در مجموع به ۴۶ هزار پرونده طی سالهای ۹۵ و ۹۶ شماره بایگانی راکد اختصاص یافت که در سال ۹۵ حدود ۳۶ هزار فقره پرونده و در سال ۹۶ حدود ۱۰ هزار پرونده بوده است.

  نگین تاجی در خصوص آرشیو الکترونیک در سطح دادگاههای عمومی و انقلاب شهرستان طی سالهای ۹۵ و ۹۶ اظهارکرد: حدود ۵۰ هزار فقره پرونده آرشیو الکترونیک شدند.

  رئیس کل سابق دادگاههای عمومی و انقلاب شهرستان بویراحمد خاطرنشان کرد: ابلاغ الکترونیکی باعث شد که اوقات رسیدگی تجدید نشود و مدیریت زمان رسیدگی سریع تر خواهد بود که منجر به رسیدگی به پرونده با حضور طرفین و صدور رای متقن می شود. هم اکنون صدور آراء غیابی کاهش یافت و این مساله خدمتی از سوی دستگاه قضایی بود.

  نگین تاجی تصریح کرد: ابلاغ الکترونیک در سال ۹۵ حدود ۳۳ درصد و در سال ۹۶ ۷۳ درصد بوده و هم اکنون ( تا مرداد ماه سال ۹۷) به ۸۱ درصد رسیده است.

  وی اضافه کرد: خروجی پرونده ها در دادگاههای عمومی و انقلاب شهرستان ۶ درصد در سال ۹۷ افزایش داشت. اگر به شکل علمی پرونده های مردم رسیدگی شوند اطاله دادرسی نخواهیم داشت.

  در پایان این آیین از زحمات حسن نیگن تاجی، رئیس کل سابق دادگاههای عمومی و انقلاب شهرستان بویراحمد تقدیر و خداکرم نیکمرام بعنوان رئیس کل جدید دادگاههای عمومی و انقلاب شهرستان معرفی شد و همچنین از جناب آقای سید نصرت اله خشنودی که بازنشسته شد و جناب آقای حبیب شاه احمد قاسمی که قریب ۱۲ سال در استان خدمت کردند با اهداء لوح سپاس تقدیر شد.

  ابرچسب ها :
  امروز چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • انهدام باند کلان مواد مخدر در سیستان و بلوچستان توسط سربازان گمنام امام زمان (عج)
 • برای توسعه و اعتلای ورزش از هیچ کوششی دریغ نکرده و نخواهم کرد
 • بانوی اسکیت باز کهگیلویه و بویراحمد با تیم ملی عازم رقابتهای جهانی می شود
 • با همه توان پشت مدیری که با تخلفات مقابله کند، می ایستم
 • برخورد جدی پلیس با خودروهای شوتی
 • استاندار کهگیلویه و بویراحمد:ایسنا با پشتوانه قشر دانشجو می تواند مرجعیت خاص را به خود اختصاص دهد
 • تقدیر رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور از استاندار کهگیلویه و بویراحمد
 • دعوت از سه بازیکن تیم هندبال فرازبام خائیز دهدشت به اردوی تیم ملی بزرگسالان
 • رئیس بیمارستان سلمان یاسوج معرفی شد
 • آماده باش فرمانداران کهگیلویه و بویراحمد برای مقابله با ملخ‌های صحرایی/تشکیل قرارگاه مهار آتش‌سوزی در ۸ شهرستان
 • ماجرای زنده شدن پیرزن ۸۰ ساله قبل از تشییع+عکس
 • بیش از پنج کیلوگرم تریاک در گچساران کشف شد
 • همزمان با برگزاری جشن گلریزان ستاد دیه صورت گرفت؛کمک ۴ میلیارد ریالی رهبر معظم انقلاب برای آزادی زندانیان نیازمند
 • احتمال بارش های رگباری شدید در کهگیلویه و بویراحمد
 • کارگر گچسارانی بر اثر بی احتیاطی جان خود را ازدست داد/کشف محموله دام قاچاق در گچساران
 • محکومیت ۴ شرکت لبنی معروف به پرداخت جریمه ۶۶ میلیارد ریالی قطعی شد
 • دعوت مربی و بازیکن تیم فوتسال ناشنوایان کهگیلویه و بویراحمد به اردوی تیم ملی
 • برخورد تراکتور و پژو در محور یاسوج- اصفهان ۶ مجروح برجای گذاشت+تصاویر
 • بیانیه اردلان زینل زاده پس از اعلام تبرئه از اتهامات
 • ۱۴ واحد صنفی متخلف در گچساران پلمپ شد