طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۵ مرداد, ۱۳۹۷ | کد خبر : 39659 | نویسنده : velayat |
 •   

    آیا حکم شهردار شهر دوگنبدان، مرکز شهرستان گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد از سوی استاندار لغو می شود؟ به گزارش نفتانیوزچند روزی است که بحث لغو حکم شهردار شهر دوگنبدان در محافل و فضای مجازی استان مطرح است. خبرنگار ایسنا این مساله را برای روشن شدن قضیه از همه اعضای شورای شهر و […]

   

  آیا حکم شهردار شهر دوگنبدان، مرکز شهرستان گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد از سوی استاندار لغو می شود؟

  به گزارش نفتانیوزچند روزی است که بحث لغو حکم شهردار شهر دوگنبدان در محافل و فضای مجازی استان مطرح است.

  خبرنگار ایسنا این مساله را برای روشن شدن قضیه از همه اعضای شورای شهر و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری پیگیری و بررسی کرده که نظرات انها به شرح زیر است.

  “سید ناصر حسینی”، یکی دیگر از اعضای شورای شهر دوگنبدان نیز به خبرنگار ایسنا گفت: در ابتدا شهردار فعلی منتخب اعضای شورای شهر بود که شرایط احراز صلاحیت از او خواسته شد و براساس مستنداتی که ارائه داد نامه شهردار شدنش را به فرمانداری و استانداری ارسال کرده ایم.

  وی افزود: مستنداتی که شهردار ارائه داد پس از انتخاب بعنوان شهردار در محافل و مجالس صحبت هایی مبنی بر آنچه شهردار منتخب در مورد بندهای شرایط احراز صلاحیت تحویل اعضای شورای شهر داده بود صوری بود و در جهت اغفال اعضای شورا صورت گرفت.

  حسینی اظهارکرد: که به همین خاطر شورای شهر بصورت محرمانه استعلام هایی را به مراجع مربوطه که استعلام های اولیه را از طریق شهردار منتخب به شورا تحول داده بودند انجام داد و پس از اخذ نتیجه متوجه شده ایم که آنچه شهردار فعلی درباره سوابق اجرایی خود به شورا ارسال کرده بود با جواب استعلام های جدیدی که به شورا واصل شد مغایرت داشته، صوری بود و منطبق بر واقعیت نبود.

  این عضو شورای شهر دوگنبدان خاطرنشان کرد: بلافاصله شورای شهر تشکیل جلسه داده و از آقای شهردار سابقه اجرایی خواسته شد که ایشان به صراحت اعلام کرد بنده سابقه اجرایی ندارم که اکثریت اعضای شورای شهر این موارد را تحت عنوان یک مصوبه به کمیته انطباق ارسال کردند.

  حسینی تصریح کرد: کمیته انطباق این موارد را رد و نا کافی دانست که طبق قانون شورا باید مجدد مصوبه رد کمیته انطباق را به استانداری ارسال می کرد.

  وی ادامه داد: استانداری کهگیلویه و بویراحمد مدارک و مستندات سابقه اجرایی شهردار را به وزارت کشور ارسال کرد و پس از بررسی های لازم از سوی وزارت کشور، این وازرتخانه مستندات ارسالی شورای شهر دوگنبدان را منطبق بر واقعیت دانست و نداشتن سابقه اجرایی مسعود ظفری بعنوان شهردار مورد قبول واقع نشد و به استانداری استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام شد که نسبت به لغو حکم اقدام شود.

  این عضو شورای شهر دوگنبدان عنوان کرد: پیگیری لغو حکم شهردار و نظارت بر کار شهردار از وظایف شواری شهر است و می تواند طبق قانون بر این موارد نظارت کند.

   

  حسینی با اشاره به بی اطلاعی و جوسازی برخی رسانه ها اضافه کرد: برخی رسانه های محلی در جهت تشویش اذهان عمومی مسایل حاشیه ای و کذبی را مطرح کردند تا ذهن مسئولان را نسبت به این موضوع منحرف کنند.

  “رمضان عباسی”، عضو شورای شهر دوگنبدان نیز درگفت و گو با خبرنگار ایسنا گفت : اگر قرار باشد که اتفاقی رخ دهد و حکم شهردار لغو شود حتما از سوی شورای شهر به مردم اطلاع رسانی می شود.

  وی در خصوص لغو حکم شهردار دوگنبدان افزود: تا کنون چنین اتفاقی رخ نداده و شهردار دوگنبدان در حال فعالیت است.

  عباسی با بیان اینکه بگذارید تا شهردار به کار خود ادامه دهد، اظهارکرد : اگر قرار باشد که اتفاقی رخ دهد و حکم شهردار لغو شود حتما از سوی شورای شهر به مردم اطلاع رسانی می شود.

  “حبیب اله عاملی مقدم”، یکی دیگر از عضو شورای شهر دوگنبداننیز در این خصوص به خبرنگار ایسنا گفت: قطعا چنین حرکتی از سوی وزارت کشور صورت نمی گیرد.

  وی افزود: اگر قرار باشد حکم شهردار لغو شود تکلیف دموکراسی و رأی مردم چه خواهد شد.

  عاملی مقدم خاطرنشان کرد: مردم دوگنبدان ۱۲ هزار رأی به من و ۹ هزار رأی به آقای بلوطی و ۸ هزار رأی نیز به آقای عباسی دادند.

  وی بیان کرد: اگر حکم شهردار لغو شود ما اعضای شورای شهر یا استعفاء خواهیم داد و یا تصمیم را به مردم خواهیم سپرد.

  “کیانوش بلوطی”، عضو دیگر شورای شهر دوگنبدان گفت: ما موافق ماندن شهردار بر سر کار خود هستیم و از اقدامات او تا کنون راضی هستیم. تا کنون خبری به ما در خصوص لغو حکم شهردار اعلام نشده است.

  “مسلم کرمی”، یکی دیگر از اعضای شورای شهر دوگنبدان به خبرنگار ایسنا گفت: من نه موافق و نه مخالف رفتن و لغو حکم شهردار دوگنبدان هستم.

  وی تاکید کرد: من کاملا تابع قانون هستم و در خصوص لغو حکم شهردار دوگنبدان هر چه قانون بگوید آن را اجرا خواهیم کرد.

  “نرگس زارعیان”، یکی از اعضای شورای شهر گچساران نیز ضمن تایید خبر لغو حکم شهردار گچساران در خصوص این خصوص به خبرنگار ایسنا گفت: مراحل عزل و لغو حکم شهردار گچساران در حال پیگیری است و مستندات این مساله را به استانداری و وزارت کشور ارائه کرده ایم.

   

  وی با بیان اینکه عزل شهردار و پیگیری این موضوع حق مسلم اعضای شوراست، اظهارکرد: با نظر شورای شهر دوگنبدان در حال انجام است و اکثریت شورا طبق قانون خواهان عزل شهردار هستند.

  زارعیان تصریح کرد: شهرداری فعلی شرایط احراز شهردار شدن را نداشت بطوریکه برای شهردار شدن باید ۵ سال سابقه اجرایی داشته باشد اما آقای ظفری شهردار فعلی سابقه لازم را ندارد و شهردار شدنش مغایر با قانون بود.

  “افضل نطری”، دیگر عضو شورای شهر دوگنبدان ضمن تایید خبر لغو حکم شهردار دوگنبدان نیز به خبرنگار ایسنا گفت: این مساله بعلت عدم احراز شرایط شهردار شدن آقای ظفری شهرداری فعلی صورت می گیرد چراکه در ارائه سابقه اجرایی باید ۵ سال سابقه نی داشت که براساس مستندات ندارد. بعنوان یکی از اعضای شورای شهر موافق لغو حکم شهردار دوگنبدان هستم.

  همچنین عزیز فیلی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگلویه و بویر احمد در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با اشاره به اینکه عزل و برکناری شهردار چند شرط دارد، گفت: یکی از شرایط اینست که شهردار استعفاء دهد و سپس به تصویب شورا برسد.

  وی افزود:دومین طریقه عزل شهردار از طریق استیضاح استکه باید پنج نفر از هفت نفر اعضای شورای شهر رای به استیضاح شهردار دهند.

  فیلی اظهارکرد: در قانون آمده است در صورتیکه برخی از اعضای شورای شهر متوجه شوند فردی که به عنوان شهردار انتخاب شده فاقد احراز شرایط شهردار شدن بوده طبق قانون بلافاصله مراتب را به کسی که حکم شهردار را تایید کرده(وزیر کشور برای کلان شهرها و مراکز استانها و استاندار برای سایر شهرها) گزارش دهند.

  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگلویه و بویر احمد خاطرنشان کرد: به محضی که شورا تشخیص داد شهردار فاقد شرایط لازم بوده در صحن علنی شورا مطرح و تصویب می رسد و نتیجه را به استانداری (مرجع تایید حکم شهردار) ارائه می دهند و طبق قانون استاندار می تواند حکم شهردار را لغو کند.

  فیلی اضافه کرد: در حال تلاش هستیم که اگر امکان داشته باشد این قضیه به صورت تعاملی بین اعضای شورای شهر و شهردار شهر دوگنبدان حل و فصل و ختم بخیر شود.

  گزارش از عیسی فتحی خبرنگار ایسنا کهگیلویه و بویراحمد

  ابرچسب ها :
  نظرات در مورد » “حکم شهردار دوگنبدان لغو می شود؟ اظهار نظر اعضای شورای شهر دوگنبدان”
  1. گچسارانی گفت:

   شهردار بسیار خوب کار میکند خواهشا شهرو مسخره نکنید اعضای شورا


  امروز جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • اگر بخواهید امروز کلمه شهید را حذف کنید خون شهدا در رگ جوانان انقلاب اسلامی به جوش خواهد آمد
 • انجام عملیات اجرایی و ساماندهی کوچه ها و خیابانها و معابر سطح شهر دوگنبدان +تصاویر
 • سارق مسلح در گچساران دستگیر شد
 • کنگره شهدای ارتش کهگیلویه و بویراحمد در گچساران برگزار می شود
 • ۲۳۹ مدرسه در گچساران آماده پذیرایی از دانش آموزان است
 • رئیس جدید سازمان بسیج رسانه کهگیلویه و بویراحمد معرفی شد
 • مرگ عابر پیاده ۵ ساله در یاسوج
 • نمایشگاه پاییزه در گچساران افتتاح شد
 • کشف محموله کالای قاچاق ۴۵۳ میلیون ریالی در گچساران
 • ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی ‌بعد از ۱۲ سال در پتروشیمی دهدشت‌!
 • تشکیل ۴۰ پرونده برای واحدهای صنفی لوزام التحریر، پوشاک و کیف و کفش متخلف
 • آب برخی از مناطق گچساران قطع می شود
 • بخشش قاتل گچسارانی پس از ۶ ماه
 • اولتیماتوم آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد برای تعطیلی مدارس غیردولتی متخلف
 •  دستگاههای کم کار در ساخت کارخانه بازیافت زباله یاسوج به دادگستری معرفی شوند
 • یادواره شهدای روستای سعادت آباد برگزار شد +تصاویر
 • سوءاستفاده شاگرد از اعتماد صاحب کار
 • تکذیب خبر کشته شدن جانشین انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد در سانحه رانندگی
 • پاسخ تاجگردون به عدل هاشمی پور/خدمات بسیاری را برای استان انجام داده ام/مردم به آنها واقفند
 • تودیع و معارفه روسای کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد برگزارشد