طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۳ اردیبهشت, ۱۳۹۷ | کد خبر : 38559 | نویسنده : velayat |
 •   

  به گزارش نفتانیوز غلامرضا پاکدل مدیر عامل اسبق شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران متنی خطاب به نماینده محترم مردم شریف گچساران و باشت درمجلس شورا اسلامی منتشر کرد. بسمه‌تعالی امام علی(ع) می فرماید: مَنْ ساتَرک عیبک فهوَ عدوّ‍‌‌ک.      کسی که عیب تورا بپوشاند (به تونگوید)، دشمن توست جناب آقای تاجگردن نماینده محترم مردم […]

  به گزارش نفتانیوز غلامرضا پاکدل مدیر عامل اسبق شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران متنی خطاب به نماینده محترم مردم شریف گچساران و باشت درمجلس شورا اسلامی منتشر کرد.

  بسمه‌تعالی

  امام علی(ع) می فرماید: مَنْ ساتَرک عیبک فهوَ عدوّ‍‌‌ک.      کسی که عیب تورا بپوشاند (به تونگوید)، دشمن توست

  جناب آقای تاجگردن نماینده محترم مردم شریف گچساران و باشت درمجلس شورا اسلامی

  ناگفته و نقد دوم؛

  با سلام و احترام، پیرو مقدمه مورخ۲۲ / ۱۲ / ۹۶  (نفتانیوز پاکدل: آقای تاجگردون نا گفته های زیادی هست/ سخنان به حق دیگران بشنوید http://naftanews.ir/?p=38556 ) و ناگفته و نقد اول مورخ ۹۶/۱۲/۲۳ که متأسفانه از سوی جنابعالی تا کنون بدون پاسخ باقی مانده است، ناگفته و نقد دوم را در خصوص موضوع انتصابات خدمتتان معروض میدارم.

  ۱. همانگونه که حتما” بیاد دارید ودر مقدمه فوق الاشاره نیز عرض شد، در ابتدای شروع فعالیت جنابعالی درمجلس شورای اسلامی ، از بنده مجدانه خواستید که نسبت به جایگزینی برخی مدیران و رؤسای صلاحیتدار وبا تجربه با نیروهای مورد نظر حضرتعالی که عموما” براساس رابطه فامیلی یا باندی بودند اقدام نمایم، که بنده مخالفت کردم، چون براین باور بوده و هستم که اصولا” شرکتهای مهم تخصصی نفتی که وظیفه ملی برعهده دارند بر اساس رابطه قابل اداره نیستند و اگر قرار است این اتفاق شوم وخلاف منافع ملی بعد ازحدود یک قرن آنهم درنظام جمهوری اسلامی در این شرکت رخ دهد، به هیچ وجه حاضر نیستم بانی آن باشم. به همین دلیل نیز تیم کاری دوره های گذشته و خصوصا” تیم کاری بنده از نگاه دوستان و منتقتدان، تیمی قوی ومنسجم بوده و از آنجاییکه تمام تلاشم بر رعایت عدالت بود سبب بالا رفتن انگیزه در کارکنان شده بود و این شیوه زبانزد عام و خاص بود. منتقدانی که سعی در پیدا کردن ضعفی از بنده و بزرگنمایی آن داشتند و دارند، این مقاومت را که بهترین تعابیر آن باج ندادن، ماشین امضاء نشدن، حفظ اقتدار نفت، اعمال شایسته سالاری، عدم جایگزینی رابطه با ضابطه، جلوگیری از تضییع حقوق دیگران، تعهد و قانون مداری هستند، “لجبازی” تعبیر می کنند که به دلایل پیش گفته شایسته نیست آن مقاومت به حق را لجبازی نامید، ولی هرچه آن را بنامند، بدون تردید برای هر انسان و هر مدیری ازجمله بنده، مایه افتخار، مردانگی و شرافتمندی است.

  ۲. مدیریت بنده با فعالیت رسانه‌ها خصوصا” سایتهای آن روز هم‌زمان گردید، که اتفاقا” برخی از سایتهای پربیننده جهت‌گیری خاص داشتند و متأسفانه منصفانه اطلاع رسانی و قضاوت نمی‌نمودند و در اقداماتی عجیب، جنابعالی برخی از آن گزارشات را به همراه کامنتهایی که افراد ناشناس می نوشتند، طی نامه، بر علیه بنده به وزارت نفت منتقل می کردید، که البته بنده پاسخ مستدل برای وزارت نفت و مبادی ذیربط ارسال می نمودم، ولی از آنجاییکه اخیرا” نیز دو مورد کاملا” نادرست یعنی “پاکسازی نفت از نیروهای قدیمی” و “اسیر سیاست شدن” مطرح شده اند، ناچارا” عرض می کنم:

  اولا” بنده یک نفر از افراد باسابقه یا کم سابقه را طرد نکردم، چون برای انسانها و جایگاه آنها احترام قائلم، فقط یکی از آقایان را پس از ایجاد سمت سازمانی مشاور بعنوان مشاور منصوب نمودم و یکی از همکاران غیربومی نیز به میل و تقاضای خودشان انتقال یافتند. سایر همکاران نیز براساس رتبه و شایستگی جابجا و همه ارتقاء پیدا نمودند. بنابر این اگر فرد با سابقه ای شرکت را ترک نموده است، طبق روال عادی به افتخار بازنشستگی نائل آمده است.

  ثانیا” بکار بردن واژه سیاسی شدن نفت یا ورود سیاست به نفت، شاید فرافکنی یا رد گم کنی باشد. زیرا بنده همانگونه که خدمت شما عرض کردم که نباید در مسائل اجرایی نفت خصوصا” انتصابات دخالت بفرمایید، خدمت نماینده قبلی نیز عرض کردم، منتها ایشان پذیرفت ولی جنابعالی به هردلیلی اصرار کردید. شاهد این مدعا این است که بستگان نزدیک نماینده قبلی ازجمله دو تن از دامادهای ایشان با مدارج علمی در مدیریتهای فنی ومنابع انسانی و بستگان بنده از جمله برادر خانم و پسرعمویم در مدیریت عملیات مشغول به کار بودند که با روش انتصابات دوران مدیران بعد از بنده، براحتی می توانستند در جایگاههای مدیران فنی، توسعه منابع انسانی و عملیات یا بالطبع رییس هراداره‌ای باشند، و همینطور سایر بستگان. ولی هیچکدام از این نسبتها هیچ امتیازی محسوب نمی شد تا جاییکه حتی خیلی از آشنایان و منسوبین را خیلی از همکاران نمی شناختند و انتصابات فقط براساس قوانین ومقررات و شایسته سالاری بود. جالب اینکه وقتی آقای( ع . ا )داماد نماینده وقت براساس ارشدیت برای یک سمت با پایه ۱۵ نفر اول بود برخی همکاران انتظار داشتند بدلیل نسبتی که با نماینده دارد بهتر است وی را از حق مسلمش محروم کنیم تا کسی فکر نکند بدلیل این نسبت به ایشان توجهی شده است! که البته بنده عرض کردم باید مانند سایرین دیده شود. خلاصه اینکه یک مورد از بستگان بنده یا نمایندگان وقت، بدلیل این نسبتها منصوب نشدند، یا حتی یک مورد مشورت با نمایندگان در خصوص انتصابات نداشتم. حتما به یاد دارید خودِ جنابعالی پیامک دادید و پرسیدید: انتصابی دارید؟ عرض کردم: بله. فرمودید: کی و برای کجا؟

  عرض کردم، ای مدیر خدمات فرمودید: خدا حافظ. عرض کردم: خداحافظ و به امید توفیق روز افزون. فرمودید: این خدا حافظی از آن خداحافظی ها بود. عرض کردم: وظیفه من درست جواب دادن است. وهر کاری کردید که ایشان را منصوب نکنم، منصوبشان کردم. بعد از آن تا کنون هم ملاحظه می فرمایید متأسفانه انتصابات ازمیان بستگان نسبی و سببی و باندی یعنی برادر، برادر خانم، باجناق، پسرخاله، و… فلان فامیل شما یا این و آن انجام می شود، مگر پیدا نشود که سراغ بقیه بروند. یا در بهترین حالت قومیت ملاک می شود، یعنی سهم ترک، سهم لر و سهم…  . حالا انصافا” زمان بنده نفت سیاسی بود یا بعد از بنده؟؟؟

  ۳. در زمان بنده، قبل از هر انتصاب وضعیت فردی که قبلا” روی سمت بود مشخص میگردید، بطوریکه یک نفر برای یک روز بلاسمت و علاف نبود، چون اولا” انسانها دارای کرامت انسانیند که باید کرامت خود و خانواده هایشان حفظ شود، ثانیا” افراد علاف وبیکار در سیستم باعث کاهش بازدهی و تأثیر منفی روی دیگران می شوند. ثالثا” این افراد از سیستم حقوق دریافت نموده و از امکانات استفاده   می کنند ولی عملا” کار مفیدی انجام نمی دهند، رابعا” سایرین با دیدن چنین برخوردهای غیر معقول و غیر اداری خصوصا” با افراد رده بالای سازمان سرخورده و بی انگیزه می شوند و فکر می کنند ممکن است همین اتفاق در آینده برای خودشان رخ دهد. ولی با کمال تعجب و تقریبا” به شکلی بی سابقه یا حداقل کم سابقه، در جهت تسویه حسابهای شخصی و باندی، بعد از بنده تعداد قابل توجهی از با سابقه ترین افراد متخصص که اکثرشان افرادی با بیشترین سابقه در جبهه و جنگ و با بالاترین درصد جانبازی و قطع عضو بودند، کنار گذاشته شدند، بدون اینکه تکلیف آنها مشخص شود و سالها علاف بودند که همین شرایط هنوز هم برای بعضی از آنها ادامه دارد. البته در برخی موارد حق و امکان شکایت و اعتراض هم داشتند که نجابتشان اجازه نداد. حداقل می توان گفت که در همین مورد، هم به افراد اجحاف شده و هم   بیت المال حیف و میل شده است. حال آیا پاکسازی و تسویه حساب سیاسی بزرگتر ازاین داریم؟ و آیا براستی بعنوان کسی که دم از علم اقتصاد می زنید، اگر شرکت نفت یک شرکت خصوصی بود که در آن سهام داشتید، حاضر بودید به صِرف تسویه حساب شخصی، حتی یک نفر را یک روز بدون فعالیت مفید حقوق و امکانات بدهید؟

  ۴. انتصابات در زمان بنده صرفا” با مشورت و نظراداره تامین، تخصیص و برنامه ریزی نیروی انسانی و مطابق مقررات، براساس مدرک تحصیلی و ارشدیت نسبی و استعلام از سازمانهای مربوطه انجام می گرفت و در مواردی که برای سمت خاصی در سازمان، تخصص مورد نظر پیدا نمی شد، سراغ همکاران مناطق نفتخیزمستقر در گچساران         می رفتیم، یا دربین افراد، آنقدر روی فاکتورهای مختلف کار می کردیم تا بهترین فرد انتخاب شود.(بعنوان نمونه برای مدیر خدمات، انتخاب آقای مهندس باقری به این شکل بود که اتفاقا” آنقدر موفق بود که مدیران بعدی نیز با ایشان ادامه دادند و الان هم الحمدالله رو به رشد و حتی جزء گزینه های نامزدی مجلس هم هست). لذا افرادی که برای یک سمت انتخاب می شدند از نظر مدرک تحصیلی، سابقه کار، راهکار شغلی، اختلاف رتبه شخصی و رتبه سمت و صلاحیت لازم مورد تأیید بودند. بر همین اساس کمتر اداره یا مدیریتی با سرپرستی اداره می شد و شاید اصلا موردی نداشتیم و نکته مهم دیگر اینکه تخصصی ترین تیم مدیریتی و ریاستی تیم دوران بنده بود که هر رئیسی مدرک مرتبط با حوزه فعالیت خود را داشت، درست برعکس زمان بعد از اینجانب که نسبت سببی و نسبی و باندی با جنابعالی جای همه فاکتورهای فوق را گرفت و بعبارتی شایسته سالاری (حداقل در مورد سمتهای مدیریتی و ریاستی )، از آن روز به بعد از شرکت نفت و گاز گچساران رخت بربست. لذا تمامی کسانی که برداشته شدند بجایشان افراد فاقد شرایط بصورت سرپرست قرار داده شدند و لابی گری برای دور زدن مقررات و انتصاب ایشان آغاز می شد و بخش عظیمی از وقت مدیران عامل صرف مکاتبات برای توجیه این انتصابات گردید و برخی از آنها از سال ۹۲ تا کنون هنوز ادامه دارد، که در نوع خود یک رکورد منفی است. این کار علاوه بر تأثیر مستقیم ناشی از ضعیف بودن افراد برای انجام وظایف محوله (که یک نمونه آن کار را به رسانه ملی کشاند)، تأثیرات عدیده غیره مستقیمی دارد که یکی از آنها می تواند حادثه تلخی مانند فوت سه نفر در نرگسی واتفاقات تلخ بعدی باشد، که به موقع تشریح خواهد شد. به هر حال ملاحظه می فرمایید که بدون تردید، اگرمطابق مقررات، ملاکهای تخصصی و بطور خلاصه ارشدیت نسبی در نظر گرفته می شد، یک نفر از بستگان جنابعالی و دوستانتان که هم اکنون بناحق و با رانتِ مسلم روی سمتهای ریاستی و مدیریتی تکیه زده اند، استحقاق این جایگاهها را نمی یافتند. ( البته بنده از تک تک آن عزیزان پوزش می طلبم زیرا همه آنها را دوستان و همکاران خودم می‌دانم و در این نابسامانی یا اصلا تقصیر ندارند و یا کمترین تقصیر را دارند، بلکه ایراد و اشکال به جنابعالی است که بر این رویه و روش غلط متأسفانه اصرار ورزیدید و….).

  نتیجه اینکه بنده علی رغم بومی بودن، در مورد انتصابات نیز مانند سایر موارد ضوابط، مقررات و شایسته سالاری را نصب العین قرار داده و ضمن احترام برای نمایندگان محترم، از دخالت آنها کاملا” جلوگیری نموده بودم و اوضاع بعد ازمن هم که دیگر نیاز به توضیح ندارد. نمی توان گفت که تحلیلگران، قلم بدستان، کامنت گذاران و عزیزانی که گاها” بنده را به پاکسازی!، انتصابات فله ای!، تغییرات اتوبوسی!، سیاسی کاری!، و…متهم می کنند، اینها را نمی دانند و نیز با توجه به دوستی و همشهری بودنمان، نمی توان گفت حاضر به تهمت زدن یا دروغ گفتن پشت سر بنده اند، بلکه تنها چیزی که به ذهن متبادر می گردد اینست که یا می خواهند خوش خدمتی به جنابعالی کنند تا به نانی و نوایی برسند، لذا هرچه به ذهنشان آمد می نویسند (که متاسفانه بد جوری باب شده است ) و یا اینکه با فرا فکنی نگذارند که اذهان متمرکز شوند و به این نتیجه برسند که همه این ویژگیهای منفی و ایرادها را تیم بعد از بنده دارد. جناب آقای تاجگردون به اذعان همه، تا ۵ سال پیش شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران یکی از بهترین شرکتها از هر نظر منجمله فنی، تولید، مالی، خدماتی، اجتماعی، فرهنگی، عمرانی و ورزشی بود ولی دخالتهای بی حد و حصر جنابعالی کار را به جایی کشاند که چندسالی است  از حیث حواشی و بروز مشکلات خاص زبانزد است. بالاخره آنچه اتفاق افتاد و در جریان است و نوع حضور و نفوذ جنابعالی و اطرافیانتان به اذعان موافق و منتقد، بی سابقه است و بالاخره به چیزی که می خواستید رسیدید و ۵ سال آن را تجربه کردید، اکنون انتظارمیرود ضمن پاسخگویی به افکار عمومی در خصوص اینگونه عملکرد، اجازه دهید این شرکت مهم به مسیر اصلی خود برگردد. بد نیست بدانید یک سؤال بزرگ که برای همه نفتی ها مطرح است این است که اگر واقعا” در سایر ادارات، سازمانها و نهادهای حوزه انتخابیه نیز به همین شکل مداخله نموده و چنین وضعی حاکم باشد، باید پذیرفت که سونامی ویران کننده ای درسیستم مدیریتی حوزه انتخابیه بوجود آمده که نان و نوایش برای عده ای محدود و خاص و بدبختیها و مصائبش برای قاطبه مردم نجیب خواهد بود و چقدر زمان و هزینه باید صرف شود تا این سیستم فامیلی و خودکامه اصلاح گردد؟ درپایان خواهشم از همه همکارانم در شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران آن است که امیدوارانه و با عشق و علاقه تلاش کنند و درجهت حفظ نام و آوازه صنعت نفت همچون گذشته، بکوشند.

  به امید روز و روزگاری بهتر

  غلامرضا پاکدل

  ۳ اردیبهشت۱۳۹۷

   

  ابرچسب ها :
  61 نظر برای “شایسته سالاری، باج ندادن و جلوگیری از تضییع حقوق دیگران را لجبازی نامیدند”
  1. ناشناس گفت:

   عزیزم خودت بالابی کری مدیرشدی مکه تاحالاخواب بودی که این حرفهارامیزنی

   • نفتی گفت:

    شاید ندونید ولی پاکدل مدیر عملیات وعضو هیات مدیره بود و برای مدیر عامل شدن نیاز به هیچ لابی گری نداشت و حقش بود. اینکه الان مینویسه هم خواب نبوده خواست ببین اون آقایونی که اون زمان داد عدالتشون گوش فلک رو کر کرده بود چکار میکنن که مقایسه کنه. الان هم مستند داره مینویسه و ثابت کرد که اگر به جای ۶ سال ۱۰ سال هم نفت دست تاج باشه نمیتونه به اندازه سه سال پاکدل خدمت کنه. کلا” میخواد متوجه باشید که کسی که نفت گچساران و نتونست درست اداره کنه بدرد نمایندگی که هیچ بدرد شورای شهر هم نمیخوره.

  2. ناشناس گفت:

   پاکدل خودت مدیرعامل بودی چیکارکردی کارمفیدت چی بوده مشکل اینه
   مابرای خودمان وکیلیم برای مردوم قاضی

   • نفتی گفت:

    برو گزارش جلسه تودیع پاکدل را بخون تا متوجه بشی چکار کرد. غیر از موفقیتهای نفتی همین فرودگاه و زیر گذر و تیم نفت لیگ۱ و دانشکده نفت و مجموعه فرهنگی ورزشی شهید افراز و مجموعه شهید درخشان و …. که تاجگردون دوست داره زورکی خودشو بهشون بچسبونه همه کارهای دوران پاکدل هستن

  3. تحلیل گر گفت:

   با درود خدمت مهندس پاکدل،
   قبول بفرمائید تنها اشتباهی که داشتی انتصاب(ع ا) بود.چون نه ارشد تر بود و نه با لیاقت و در آن واحد هم هیچ تخصصی نداشت.در ارشدیت نفر اول نبود و مورد تایید رئیس وقت امور اداری هم نبود.
   در کل جنابعالی مدیر خوبی بودی ولی تیم همفکری ات در حد خودت نبود.
   امیدوارم هر جا که هستی سلامت و موفق باشی و در آینده بیشتر از شما استفاده شود.

   در مورد دکتر تاج گردون هم قضاوت اشتباه نکن ،ایشان یکی از مفاخر استان است که هر شهری آرزوی داشتن چنین نماینده ای را دارد.

   • همکار نفتی گفت:

    اتفاقابا شناختی که از آقای (ع .ا) دارم ایشان فردی تحصیل کرده ومجرب و کار راه انداز وقبل از آن رییس قسمت دیگری از اموراداری بود و دارای ارشدیت هم بود.

   • بی طرف گفت:

    دوست تحلیلگر انتصاب آقای ع ا کاملا درست بود و بر اساس قوانیین نفت ایشان ارشدیت داشتن… این مسئله رو هم آنهایی که ارشدیتشان از ایشان پایین تر بود هم کاملا میدانستن و نیازی نیست که شما نخود هر آشی شوید… آقای ع ا یک شخص کاردان متخصص و از کار بلدترین عنصرهای حال حاضر نفت میباشن و قطعا با پتانسیلی که ایشان دارن به درجات بالاتر دست پیدا خواهند کرد… مهندس پاکدل شخص شریفی بود و برای ایشان آرزوی موفقیت دارم… زنده باد دشمن من.

   • بی طرف گفت:

    دوست تحلیلگر انتصاب آقای ع ا کاملا درست بود و بر اساس قوانیین نفت ایشان ارشدیت داشتن… این مسئله رو هم آنهایی که ارشدیتشان از ایشان پایین تر بود هم کاملا میدانستن و نیازی نیست که شما نخود هر آشی شوید… آقای ع ا یک شخص کاردان متخصص و از کار بلدترین عنصرهای حال حاضر نفت میباشن و قطعا با پتانسیلی که ایشان دارن به درجات بالاتر دست پیدا خواهند کرد… مهندس پاکدل شخص شریفی بود و برای ایشان آرزوی موفقیت دارم… زنده باد دشمن من

  4. گرمسیری گفت:

   زنده باد مهندس پاکدل

  5. سیاسی گفت:

   جناب آقای مهندس پاکدل
   اگر بخاطر داشته باشید نفت را خود شما ونماینده وقت سیاسی کردید

  6. نفتی گفت:

   بخدا راست میگه الان مدیرمنابع انسانی: فرهاد جعفری برادر زن فرماندار (بدون یک ساعت کار درمنابع انسانی) رییس مهندسی ساختمان: رحیمی برادر فرماندار(بدون یک ساعت کار در مهندسی ساختمان) ترابری: عباسی باجناق برادر تاجگردون(حمید) بدون یک ساعت کار در ترابری ریس دفتر و رییس روابط:حبیبی برادر زن ساسان تاجگردون (بدون یک ساعت کار در روابط عمومی)

  7. گچساران گفت:

   مدیر عملیات: خاله زاده مدیرعامل مدیرمنابع انسانی: برادر زن فرماندار (بدون یک ساعت کار درمنابع انسانی) رییس مهندسی ساختمان: برادر فرماندار(بدون یک ساعت کار در مهندسی ساختمان) ترابری: باجناق برادر تاجگردون(حمید) بدون یک ساعت کار در ترابری ریس دفتر و رییس روابط: برادر زن ساسان تاجگردون (بدون یک سات کار در روابط عمومی)

  8. بنده خدا گفت:

   نه برادر نفت از زمان جشن ساز وجعفری سیاسی شد وبدون شک نفت گچساران دیگر مدیری باغیرت وتوانمند مثل مهندس پاکدل بخود نخواهد دید

  9. ناشناس گفت:

   سلام برمهندس حاج غلامرضاپاکدل.تنها مدیرعامل بومی وبه بچه های گچساران وباشت هم برای اولین بار بها دادی.
   موفق ترین مدیرعاملی نفت گچساران که بیاددارم،جناب مهندس پاکدل هستند.بهت افتخارمیکنیم.
   سلامت باشی…

  10. باقری گفت:

   انصافا گفته های برادر عزیزم جناب آقای پاکدل چه فصیح وزیبا وبرحسب واقعیت ومنطبق بر ضوابط شرکت بوده واین همون واقعیتی است که شرکت نفت امروز برای رشد وتوسعه خو بهش نیاز داره وبا این نکات وفاکتورهای ارزنده تذکر داده شده نفت به ریل خود باز خواهد گشت وشاید پاکدل هم در مدیریت خود مشکلاتی داشت که بنظر من خیلی جزیی وقابل اقماض ولی آیندگان بایدربهتر از گذشته باشند چون تجربه گذشتگان دارند

  11. تیز گفت:

   متاسفانه جناب پاکدل شخص خودشمانه نتهابستگانتون بدون اعمال قانون بلکه باکم لطفی وبی توجهی به خانواده هایی که فرزندانشون سالهاست بااینکه مدارک دانشگاهی معتبرکشورداشتتندباتبعیض وپارتی بازی این حق به بستگان نزدیک خصوصاروستای اسلام ابادلیشتردادیدخیلیها درکنارشمابودندچه نماینده وچه روسای ادارات وبرخی فرزندان فرماندهان ارشدنظامی وانتظامی فرزندانشون صرفابه خاطرحفظ منافع خودتان استخدام نمودیدواینو عامه مردم میدونندامااینوهم بگم که تاجگردون وامسال ایشون هم ازشمابدترندایشون علاوه برفامیل رشدمیده به باوی امابویراحمدباوعده های دروغین سرکوب میکنه وفرصت طلبی باهوش ۰واقعابرای مردم گچساران بایدخون گریست

  12. منصف گفت:

   من نفتی نیستم ولی دوستانی که کامنت میذاند به نظرم نامه را کامل نمی خوانند. آخه ایشون که مستند و مفصل گفته کی نفت رو سیاسی کرد. فکر نکنم مدیر به این دقیقی و با هوشی جایی بوده باشه.

  13. کارمندتآمین و تخصیص گفت:

   در جواب تحلیل گر: برادر اتفاقا” در مجموعه امور اداری کارکنان ارشدیت گرفتیم و آقای (ع ا) نفر اول ارشدیت بود. آقای پاکدل کاملا” درست گفتند. تازه ایشون خواستند مقایسه کنند با حالا که دیگه اصلا ارشدیت ملاک نیست و ارشد تر کسی است که زودتر داماد خانواده های فلان و بهمان شده باشد. خخخخ

   • تحلیل گر گفت:

    اطلاعات ات خیلی ضعیف است.اگر راست می گویی در زمان حکومت پاکدل آیا برای ریاست اداره مهم و تاثیر گذار بهره برداری از حربه ی ارشدیت استفاده شد؟
    آیا برای سمت مدیر فنی و مدیر منابع انسانی و دهها سمت دیگر هم ارشدیت و تجربه ی کاری ملاک عمل قرار گرفت؟
    ارشدیت یک نوع کلاهبرداری بود برای حق کشی و ظلم و پارتی بازی.
    از خدا بترسید.

    • نفتی گفت:

     بنده در برنامه ریزی منابع انسانی بودم که برای مدیریت کنابع انسانی که ارشدیت گرفته شد وآقای حاج ع ن نفر اول بودند. فنی و بهره برداری هم براساس ارشدیت و نیازآن روز عمل شد که هر دو موفق ترین افراد بودند و هستند.

     • دلاور گفت:

      خیلی جالب است.نیاز آن روز هم به حقه بازی ها اضافه شد.فکر می کنید مردم چیزی نمی فهمند.

      آنجا که پای منافع تان به میان باشد از هر حربه ای استفاده می کردید.

  14. نفتی گفت:

   متاسفم برای کامنتهایی که دوستان گذاشتن. همه مسائل به صورت شفاف و روشن توضیح داده شده و نتایج آن به وضوح هویداست و نیازی به بحث و گفتگو نیست. جای تاسف داره که هنوز تعصب و قومیت گرایی اجازه نمی دهد که چشمان خود را باز کنیم و واقعیت را ببینیم.
   فکر کنم متن را کامل نخوندید یا متوجه صداقت و پاکی گفته های مهندس پاکدل نشدید.
   در پایان با تشکر از صداقت و صراحت بیان مهندس پاکدل
   درود بر شرف و غیرت و انسانیت شما
   امیدوارم کمی چشممون رو باز کنیم و ببینیم چه بر سر شرکت نفت و بقیه ادارات اومده.
   یا علی

  15. حسینی گفت:

   بله متاسفانه هیچ دوره ای مثل دوره دوم اقای تاجگردون لابی گری وفامیل گرایی درشرکت نفت وادارات دیگرانجام نشد جای تاسف داره بخصوص قشقایی ها که بیشترین ضربه را خوردنند ازاین انتصابات فامیل گرایی بخصوص درنفت

  16. ناشناس گفت:

   دررود بر آقای پاکدل که حقیقت رو گفتین احسنت

  17. کارگر گفت:

   مهندس پاکدل واقعا دست مریضاد حرف حق زدی

  18. حسینی گفت:

   اقای پاکدل درست میفرماید ولی انتصابات فامیلی درنفت گچساران درهیچ دوره ای مثل زمان اقای تاجگردون نبوده ونخواهد بود وبیشترین ضربه راهم نیروهای باتخصص قشقایی خوردکه این دنیا که هیچ دران دنیا باید پاسخگو باشد نفت جایی نیست که با فامیل گرایی رشد کند تمام نیروهای کاردان کنار رفتند فامیل های نماینده گچساران پست گرفتند

  19. قشقایی گفت:

   درود بر مهندس پاکدل و مهندس باقری

  20. برادرعزیز گفت:

   جناب اقای پاکدل عزیزراحت روجات بشین زیادروی نکن بزرگوارشما درحد دکترتاجگردون نیستی که بخوای شاخه شونه بکشی

   • باوی گفت:

    از هر نظر از تاجگردون بهتره. از نظره سواد, مدرک تحصیلی, مدیریت پله به پله وبدون رانت, صراحت, صداقت, مدیریت, توانمندی, سخنوری, مکاتبه و…..البته برای دورویی و فریب مردم تاج بهتره. بله برادر اگه تاج چیزی در چنته داشت جواب میداد. اونجایی که اسبها نیستند, الاغها اول می شوند.پاکدل با لودر رفته روش

  21. بوبراحمد گفت:

   درود بر بزرگمرد بویر احمد گرمسیر و متخصص نفتی و مدیر توانمند. مطمئن باش تاج برای این استدلالهای قوی جواب نداره.

  22. بوبراحمد گفت:

   جناب مهندس پاکدل طی روزهای اخیر مرقومه های جنابعالی را در فضای مجازی خطاب به نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس خواندم و باید بگویم به عنوان یکی از همشهریان و نیروهای شاغل در نفت دلم به درد آمد وقتی مطالبی را که جنابعالی در زمان مدیرعاملیتان به عنوان بالاترین شخص در نفت گچساران به رشته تحریر درآورده اید و همه از روی اطلاعات و مستنداتی بوده که در دست دارید و بهتر از هر شخص عامی یا خادمان رسانه ای نماینده از آن مطلع هستید.

   علی رغم‌همه انتقادات و حملاتی که در زمان مدیرعاملی شما از سوی دوستان، نزدیکان، شخص نماینده و حامیان رسانه ایشان به شما شد و همه می دانستند که این حملات تنها به این دلیل بود که سیدقدرت شما را انتصاب کرده بود، باید بگویم در پاکدستی و نگاه شایسته سالاری شک و تردیدی وجود نداشت.
   بانقل خاطره ای از حضور سیدقدرت در مناطق خیرآباد و لیشتر به مرقومه خودادامه میدهم.
   یادم هست در دوران نمایندگی وی طی بازدیدی که از مجموعه روستاهای خیرآباد و لیشتر داشت در تمام سخنرانی هایش این جمله رو میگفت که اگر من کمی دیر به میان شما آمدم برای این بود که با دست پربیایم و امروز با کمک به انتصاب مهندس پاکدل فرزندی از مردمان این خاک به عنوان مدیرعامل شرکت نفت گچساران به میان شما آمدم.
   نکته جالب این خاطره این است که من هیچ وقت ندیدم شخصی از نزدیکان سیدقدرت حسینی یا حتی شخص جنابعالی در مناصب مهم شرکت به کار گرفته شود یا جایگزین شود و اتفاقا یکی از انتقادات شخص من این بود که چرا مهندس پاکدل این قدر ناسپاس استداما امروز میفهمم عدم استفاده از نزدیکان و هم خطان جوابش شایسته سالاری بوده است.
   مهندس پاکدل عزیز نماینده ما در مجلس شورای اسلامی از زمان ورودش به مجلس شورای اسلامی نه تنها شرکت نفت گچساران را آلوده به سیاسی بازی کرد بلکه تمامی ادارات گچساران و باشت را مستعمره خود کرده است.

   تاج گردون در زمان مدیرعاملی شما بااستفاده از دوستان و خبرنگاران مواجب بگیرش به شما حمله میکرد و با کامنت های ساختگی سعی در تخریب بیشتر شما داشت اما در شبی که با شما دیداری داشت و به یکی از دوستان رسانه ایش اعلام کرده بود امشب پاکدل شام آخر را می خورد نشان داد که چقد قدرت طلبانه و موزیانه اما مبتدیانه دنبال برکناری شماست و البته موفق نیز شد اما با صراحت می گویم نفت گچساران بعد از کوچ شما تا امروز رنگ آرامش به خود ندیده است درضمن مهندس باقری هم از توانمندترین نیروهای نفت بود که جناب نماینده و نزدیکان سبب کوچ وی از گچساران شدند

  23. بی ریا گفت:

   جانا سخن از زبان ما می گویی .
   به عنوان عضو کوچکی از جامعه بزرگ نفتی خدا را شاهد میگیرم که اکثر استخدام های صورت گرفته در شرکت نفت گچساران بعد از دوران مهندس پاکدل سفارشی وباند بازی بوده وافرادمتول به کار گرفته شدند طوری که حتی نیروی جذب شده موقت حراست با ماشین شخصی سانتافه میومد سر کار. دوران پاکدل از اکثر مناطق استان و افراد فقیر و بی بضاعت شناسایی میشدند واز طوایف مختلف بکار گیری شدند .افرادی که قدر دان هم نبودند والان زیر علم نماینده محترم سینه میزنند و هویتشان بر همه آشکار است.من الله توفیق

  24. همشهری گفت:

   همشهریان عزیز,‌چه موافق باشید وچه مخالف به نظر من این کاری که آقای پاکدل داره انجام میده براش زحمت داره ولی یه کار حساب شده است و به همه ما داره احترام می ذاره که اینجوری مستند ومفصل توضیح میده وبا توجه به نقد اول ونقد دوم و….نقدهای بعدی را هم داره, برخلاف تاج که به مخاطب اهمیت نمیده و جوابهای مبهم و موهوم میده. بنابر این مطمئن باشید تاجگردون جوابی نداره بده. اصلا مگه غیر از اینه که برادر و برادر خانم و ….شدن مدیر؟ ولی خود ماها بیاییم منصفانه و در مورد همان نقد نظر بدیم. الان انتصابات هستش پس اگه نقدی هست, پیرامون انتصابات و مطالب این مرقومه باشه. با این برنامه ای که مهندس پاکدل شروع کرده فکر کنم به خودرو و جذب هم میرسه چون برا اونا هم برنامه داشت و مثل الان بی در و پیکر نبود.

  25. جانباز گفت:

   درود برمهندس پاکدل با صداقت وپاکدست آقایان مگر ایشان بجز حقیقت چیز دیگری نوشته اند که ناراحت میشوید عملکرد ایشان حداقل درخصوص فرودگاه گچساران برکسی پوشیده نیست وانصاف راقاضی کنید ویک اقدام مفیدآقای تاجگردون که نماینده گچساران وباشت است راکه اکثریت مردم شهرستان تایید کنند بفرمایید

  26. جانباز گفت:

   جرم مهندس پاکدل عدم تمکین بدرخواستهای شخصی نماینده بوده وبس

   • دلاور گفت:

    و جرم دیگرش تمکین به نماینده ی قبلی.

    • جانباز گفت:

     اتفاقا” تو گزارش کاملا توضیح داده که به هیچ نماینده ای تمکین نکرده, فقط اون یکی حد خودشو میدونست واین یکی حد خودشو نمیدونست. معلومه نقد را نخوندی وبیخودی نظر دادی. اگه مطیع نماینده قبلی بود هم مثل الان برادر وبرادر خانم و با جناق و دامادش و …..مدیر و رییس بودن.

  27. جانباز گفت:

   جرم مهندس پاکدل عدم تمکین به درخواست شخصی آقای تاجگردون بوده نماینده خودشم خوب میدونه

  28. حق گفت:

   نمی دانم چرا بعضی ها برای چاپلوسی نماینده فعلی از حق وحقیقت عدول می کنند ومدیری پاک وخدوم را مورد تهمت قرار می دهند اوج شکوفایی عدالت در شرکت نفت زمان مدیریت مهندس پاک دل بود..ممکنه فردا نباشیم شب که سر بر بالین گذاشیتد با وجدان خود کلنجار رفتید مطمئنن از اقای مهندس پاکدل عذر خواهی خواهید کرد تا دیر نشده این کار را بکنید .منتظرتان هستیم خداوند انشاالله همه ما را به راه راست هدایت بکنه

  29. باوی گفت:

   احسنت بر مهندی پاکدل بامدیریت

  30. لیشتر گفت:

   باسلام.با ارزوی سلامتی برای جناب مهندس حاج غلامرضاپاکدل.
   موفق ترین مدیرعامل نفت گچساران که بیاد دارم مهندس پاکدل میباشد.

  31. بی طرف گفت:

   دوست تحلیلگر انتصاب آقای ع ا کاملا درست بود و بر اساس قوانیین نفت ایشان ارشدیت داشتن… این مسئله رو هم آنهایی که ارشدیتشان از ایشان پایین تر بود هم کاملا میدانستن و نیازی نیست که شما نخود هر آشی شوید… آقای ع ا یک شخص کاردان متخصص و از کار بلدترین عنصرهای حال حاضر نفت میباشن و قطعا با پتانسیلی که ایشان دارن به درجات بالاتر دست پیدا خواهند کرد… مهندس پاکدل شخص شریفی بود و برای ایشان آرزوی موفقیت دارم… زنده باد دشمن من

  32. ترک قشقایی گفت:

   پاکدل به تاریخ پیوست.
   ظلم پایدار نمی ماند.دست بالای دست زیاد است.

   درود بر حاج غلام تاجگردون

  33. لیشتر گفت:

   دوست عزیزی که میگوید از اسلام اباد لیشترتعدادزیادی درشرکت نفت رفتندسرکار،اولا اینگونه نیست وثانیا اگرکمی انصاف دارید ویکبارهم شده به منطقه لیشتر امده باشید تعدادچاههای نفت که دراین منطقه وجود داره راخواهید دید.پس حق این جوانان مودب وتحصیل کرده وبالیاقت لیشترهم هست که درجایی ازشرکت نفت مشغول به کارباشن.لیشتر پشت فرزند باافتخارخودجناب مهندس پاکدل بوده،هست وخواهدبود.

  34. س گفت:

   جناب اقای پاکدل چرا انتصابات قومی و قبیله ای خودت را از یاد برده ای؟می خوای نام ببرم:پرویز پاکدل یه کارمند جز بود کردیش اینچارج چند کارخانه./برادر خانمت(حاصلی) هم یه کارمند ساده بود کردیش اینچارج تاسیسات گاز/علی پناه رستم زاده در ارشدیت نفر۳۷ بود گذاشتیش رئیس کل بهره برداری/سه تا از برادرات را اوردی تو شرکت./بالای دویست نفر ا فامیلت از اهواز و امیدیه و لیشتر وپوزه سرنه اوردی تو شرکت/به خاطر ضعفت سیاست بازی از زمان خودت تو شرکت راه افتاد./ماشینهای استیجاری فامیلهات چی؟/انتصابات بدون مطالعه ات که مثل غده سرطان جان تمام کارکنان نفت را بالا اورده اند /فقط بدون که واقعا گند زدی به شرکت نفت گچساران و رفتی.حالا که دستت کوتاه سده.شاخ و شونه میکشی.هیچی هم بارت نیست.

   • لیشتر گفت:

    اقای بی ادبی که داری توهین میکنی وغرض ورزانه داری کامنت میزاری،برادران مهندس پاکدل درشبکه بهداشت،ودکترسعید هیئت علمی دانشگاه وبرادرکوچیکشون کارمندبانک هستند،چرا الکی مطلب میذاری.مهندس پاکدل ازهمه جا نفرگذاشته سرکار اونم با استخدام ومراحل قانونی.بعدش اقای پرویز پاکدل وحاصلی بروببین سابقه کارشون چندساله ومدرکشون چیه.این اقایون از بس لایق بودن هنوز هم درسمت خودشون هستن.دفعه دیگه درست کامنت بذارکه با زبون خودت برخورد میکنیم.باتشکر از اقای ولایت عزیز

   • دکتر گفت:

    تو فکر کنم تبت ۴۰ درجه باشه, مغزت هم هنگ کرده, اینهمه چرت وپرتو اولا پسر عمو و برادر خانم پاکدل دقیقا” براساس ارشدیت اومدن بالا. برادر هم دوتا نه اگه یکی از برادرای پاکدل تو نفت گچساران بود همه حرفات قبوله(درووووووغ اونم به این واضحی). بقیه هم مطابق مقررات بوده و خیلیاش بازم دروغ. اصلا بجای نقد باید یکی شما را دینی درس بده. دروغگو دشمن خداست هاااااا.خخخخ

  35. سپهر گفت:

   تاجگردون در قلبهاست.تاجگردون بر قلبها حکومت می کند.افتخار مردم گچساران و باشت نماینده جمهوری اسلامی ایران در امریکاست.

  36. ایلیا گفت:

   حیف تاجگردون که امثال پاکدل اسمشو بیاره.واقعا برات متاسفیم پاکدل

  37. ببکار گفت:

   جناب پاکدل وجناب تاجگردون
   سلام
   هردو به مردم این شهر خیانت کردید وفقط،فامیل بازی وسیاسی کاری کردید

  38. سیاسی گفت:

   نفتانیوز دست بردار از خیانت هات و این مطالب در پیت نزن

   • بویراحمدی گفت:

    پس مثل سایتهای طرفدار شما بزنن عکاشه را نذارید نگهبان یا تاجگردون همین الان جلو هتل یهوی یا یه جوجه تیغی زیر بوته ای خوابیدهو……

  39. پیمان گفت:

   تاجگردون سرور پاکدله

  40. سیاسی گفت:

   نفتانیوز چندگرفتی این تحلیل های ابکی میزنی
   خاک برسرت با سایت دارید

  41. گچ گفت:

   جناب مهندس پاکدل خدایی خودت این چرت وپرت ها را قبول داری .بابا ول کن خودت کم پارتی بازی کردی.برو عمو

  42. آزادلیشتر گفت:

   مغرضانه ننویسید اگه سرمایه تاجگردون روبگیرن دیگه هیچی نیست حتی شما طرفداراش هم براش تره خردنمیکنید بابا انصاف بدید همین جاده بهبهان راکه تاجگردون مهندس بیطرف رومجبور کردسهمشو بده ازمنطقه لیشتر وآدمهای اداریش بپرسید این فقط یکی ازصدهاتخلفشه مهندس پاکدل باصداقت وخدوم رااصلا بااین آدم فریبکار مقایسه نکنیداینم بتاجگردون بگید جاهایی کهرفته بود سرکشی منظورم خانواده شهداست وبقول خودش قول حمایت گرفته بود سخت دراشتباهست چون بعدازملاقاتش باخانواده های مذکور مابدیدن چنتاشون رفتیم قسم جلاله خوردند که اگه رای مخدوش بدیم به این شخص نمیدیم مهمان بود چیزی نگفتیم آقایان عزیزبپذیرید عمرسیاسی تاجگردون هم مثل حاج بهرام بعد ازین دوره تمامست

  43. باطولی گفت:

   تاجگردون قابل مقایسه با حاج پاکدل نیست هم ازنظر تخصص ،تعهد،اخلاق،وهم صداقت ایشان به گرد پاکدل نمیرسد بابا دیگه بسه مگه تاجگردون چی بهتون داده اینقدر بیهوده تعریف میکنین پا روی حق نذارید قبر تاریک جلوی روی همست الکی تملق نگید عذرخواهی میکنم

  44. رضا گفت:

   مطمئنا اگه پاکدل نبود بسیاری رنگ شرکت نفت راهم نمیدیدند

  45. اميدملت گفت:

   دوستان همانطور که ملاحضه میفرمایند، شرکت نفت شهرستان گچساران پس ازجناب مهندس غلامرضا پاکدل به واسطه جناب تاجگردون با تغییرات اساسی روبه روشده ، افرادی بدون درنظرگرفتن شایسته سالاری ،نداشتن سواد کافی، عدم تجربیات فنی ومهندسی وسابقه کاری سالانه به صورت مخفیانه وپشت پرده جذب این شرکت شده وبه عنوان مدیر ومسئول شروع به فعالیت دارند، هرچند میبینیم افرادی هستند دارای تحصیلات عالیه ازدانشگاه های معتبرهمچون شریف وامیرکبیر وچمران که بابیکاری دست وپنجه نرم میکنند.


  امروز دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • پیام تبریک حاج علی فولادی وندا به استاندار کهگیلویه و بویراحمد
 • یادواره شهدا در پارک نفت گچساران از طرف ناحیه مقاومت بسیج گچساران برگزار شد
 • به مناسبت هفته دفاع مقدس همایش روز سرباز در سپاه ناحیه گچساران برگزارشد
 • نماینده مردم گچساران و باشت از تونل دیل بازدید ومشکلات آن را بررسی کرد
 • به مناسبت هفته دفاع مقدس آیین غبار روبی و عطر افشانی گلزارشهدای گچساران برگزارشد
 • پیام فرمانده ناحیه مقاومت بسیج گچساران به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس
 • بازدید نماینده مردم گچساران و باشت از پروژه های گچساران+تصاویر
 • تجلیل از پیشکسوتان جهاد و مقاومت در گچساران+تصاویر
 • پیام تسلیت فرمانده ناحیه مقاومت بسیج گچساران به مناسبت درگذشت سرهنگ پاسدار فرامرز زمانی
 • فرمانده سپاه ناحیه گجساران: خدمات درمانگاه شهدای بسبجیان به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس با تخیف ارائه می شود
 • فرمانده سپاه ناحیه گچساران: ۱۱ هزار پرس غذای گرم در تاسوعاوعاشورای حسینی پخته و بین‌نیازمندان توزیع شد
 • رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گچساران : تداوم طرح منع تردد شبانه در شهرستان گچساران
 • فرمانده سپاه ناحیه گچساران خبرداد؛ اجرای ۶۷ عنوان برنامه محوری هفته دفاع مقدس درگچساران
 • ورق استیل چیست ؟
 • رییس شورای شهر دوگنبدان روز پزشک را تبریک گفت
 • پیام تبریک شهردار دوگنبدان به مناسبت روز پزشک
 • نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس به حاشیه سازان سیاسی پاسخ داد
 • پیام تسلیت پروانه پناهپوری به خانواده علیپور
 • کاروان این شهر عزادار حسین (ع) است